Když se nedaří, tak se nedaří

DHK Slavoj Žirovnice x TJ Lokomotiva ČB
20 : 14 (11 : 9)

mladsi_dorostenky_final

Poslední zápas letošní sezóny jsme odehráli na horké půdě soupeře z Žirovnice. Tento tým je každým zápasem lepší a lepší a odpovídá tomu i umístění v tabulce, kde se nachází na třetí pozici. My jsme si ale poslední zápas chtěli užít a pomýšleli jsme i na bodový zisk.

Začátek utkání patřil oběma brankařkám, které likvidovali jednu střelu za druhou, a tak po deseti minutách utkání byl stav pouze 3:4. Neodehrávala se žádná házenkářská podívaná, ale jen a pouze boj o branky. Žirovnické házenkářky předváděly tvrdou obranu a v útoku hrály jedna na jednu. Našim děvčatům se nedařilo přizpůsobit této hře a navíc na některých bylo vidět, že prostě nemají svůj den. Stav utkání se jen pozvolna měnil na obou stranách a tomu odpovídal i poločasový výsledek 11:9.

V druhém poločase se nám nedařilo pokračovat ve výkonu z prvního poločasu. Naštěstí ani soupeřky neměly svůj den a první branka druhého poločasu padla až po dlouhých osmi minutách. V útoku se nám vůbec nedařilo (pouze 5 vsítěných branek za druhý poločas) a v zápase nás držela jen dobře fungující obrana a technické chyby soupeře. Bohužel chvíle dobře fungující obrany narušovaly zkraty, které umožnily žirovnickým v lehkém skórování a navyšování svého vedení až na konečný stav 20:14.

V  zápase bylo znát, že naše klíčové hráčky dnes neměli svůj den. Útok byl pouze marným bušením do žirovnické obrany a vybíjením jejich brankařky. V obraně se střídaly chvíle perfektní obrany, se kterou si soupeřky nevěděly rady, s chvílemi zkratů, jenž znamenaly prohru tohoto zápasu.

Toto byl poslední zápas těchto hráček v kategorii mladších dorostenek. Jelikož není dostatek mladších děvčat, tak se kategorie mladších dorostenek v příští sezóně na Lokomotivě hrát nebude a všechny tímto postupují do kategorie vyšší. Do kategorie starších dorostenek. Doufám, že s námi zůstanete a v příští sezóně nás opět přijdete podpořit do hlediště suchovrbenské haly Lokomotivy.

Sestavy a branky

• Loko ČB: Haňková – Řezáčová 4, Chasáková 4, Dvořáková 2, Steierová 1, Farková 1, Tomášková 1, Vazačová 1, Chrástková, Matoušová
  • Žirovnice: Ederová 9, Reisnerová 4, Dolejšová 2, Krejčů 2, Lovětinská 1, Drážďanská 1, Salavová 1

ŽK: 3 : 3; Vyloučení: 4 : 4; Sedmičky: 6/8 : 2/3; Diváci: 20

Rozhodčí: Hosnedl, Kahoun