Stále se nám nedaří

HBC STRAKONICE 1921 – TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVCI

31:20 (14:8)

Sestava a branky: Formánková, Lavičková, Poláčková 3, Vejvodová 4, Kolbová 4, Králová, Klimešová 1, Dolejšová 4, Oupicová, Hondlíková 2 a Korandová 2.

ŽK: 2:3, vyloučení: 2:0, sedmičky: 3:3, počet diváků: 48

Rozhodčí: Hosnedl Jiří, Kahoun Štěpán

Dalším soupeřem byly hráčky ze Strakonic, v hloubi duše jsme věřily nebo spíše doufaly v první 2 body, které bychom si rády přivezly domů.

Do zápasu děvčata nastoupila plná elánu, i když si uvědomovaly důležitost právě tohoto utkání. Snažila jsme se holkám vysvětlit, že mají hrát naplno, nabíhat si do volných prostorů a nebát se střílet. Ale tady to vypadalo přesně obráceně, soupeřky trápily nás a my se nechaly. Strakonické hráčky vycítily od začátku utkání podcenění z naší strany a s jistotou ukrajovaly náskok a přidávaly jednu branku za druhou. Začaly na nás hrát obranu 1:5 místy i 2:4 a s tím máme veliký problém. Nejsme schopni se uvolňovat bez míče, nahrávat si do pohybu. V celém průběhu utkání jsme měli pár světlých okamžiků, které jsme nebyly schopni bohužel zakončit a dát gól. Obě družstva hrála hroznou „holomajznu“ avšak Strakonické hráčky lepší a do šaten se odcházelo za skóre 14:8 pro soupeřky.

Naše vysněné představy o přivezení dvou bodů se začaly rozplývat od odpískání druhé půle. Pár minut jsme s našimi soupeřkami ještě dokázaly udržet krok, pak ale následovalo nespočetné množství technických chyb ve formě nepřesných přihrávek, přešlapů a nezpracovaných míčů. Jasné šance ze šestky zůstaly neproměněny. To vše dělalo v součtu to, že soupeřky začaly navyšovat svůj náskok a nás opouštěl bojovný duch. V obraně jsme polevily ještě více, takže pro děvčata ze Strakonic nebylo velkým problémem proměňovat jasné brankové příležitosti. S konečným výsledkem 31:20 nejsme v žádném případě spokojený. A to z důvodu, že jsme mohly udělat zápas mnohem zajímavějším a napínavějším, kdybychom nevypustily celý druhý poločas.

Doufám, že z těchto chyb se děvčata poučí a 25.10.2015 na domácí půdě proti Slavoj Tachovu od 15.00 hodin ukáží, jak se házená hraje a hlavně, že se zápas nesmí vzdávat!!!