Kolaps v druhé půli

Házená J. Hradec x Loko ČB

37:22 (16:11)

V dalším kole 1. ligy starších dorostenek jsme v přeloženém zápase zavítali do haly jihočeského rivala z Jindřichova Hradce. Po velmi dobrých výkonech v předchozích utkání, vyjma HC Plzeň, jsme chtěli potvrdit vzrůstající kvalitu naší házené.

Do zápasu nemohla nastoupit Lucka Potůčková, která po minulém zápase skončila s otřesem mozku v nemocnici, Tereza Chasáková a poslední dobou skvěle hrající Alexandra Šírková, takže jsme nastoupili v okleštěné sestavě. Vstupy do utkání nám klasicky nevycházejí a nebylo tomu jinak i teď. Po 12 minutách byl stav 9:2 a vše naznačovalo, že utkání je již rozhodnuté. Naše děvčata ale nechtěla dopustit debakl a začala hrát svou hru. Utkání se velmi vyrovnalo a to i díky famózně chytající Markétě Scheichlové, která likvidovala jednu vyloženou šanci za druhou. Poločas završila nádhernou brankou z devítimetrového hodu po konci poločasu Kateřina Dvořáková. 16:11

Po poločase bylo naším cílem udržet tempo a vyrovnat zápas. To vše se nám dařilo do šesté minuty, 19:14. Následně přišel nevídaný kolaps celého týmu. V útoku přišla marnost a nahrávky místo k spoluhráčkám směřovaly na ruce soupeřek, které unikaly do rychlých protiútoků. Jediné, co nás drželo od strašného debaklu, byla brankařka. Ta pokračujícím skvělým výkonem deptala soupeřky. S marností neudělal nic ani time-out a rady udělené během něj jakoby děvčata neposlouchala. Stále přehazovaly hřiště obloučky, nerozběhly útok ani si navzájem nepomáhaly. Nakonec můžeme být rádi za prohru o „pouhých“ 15 branek. 37:22

Již několikrát se projevuje, to co dívkám dokola opakujeme. Bez správného přístupu k rozběhání a rozhýbání to nepůjde. Díky tomu nám utíkají začátky utkání a následné dotahování stojí spousty sil, z čehož následně plynou další technické chyby. V tomto zápase jsme hodili míč minimálně 10x do rukou soupeřek, čímž se vlastně celý zápas rozhodl.

Nyní máme 14 dní na přípravu k dalšímu utkání, které sehrajeme na domácí půdě 9.4. od 15.30 s dalším jihočeským rivalem Sokolem Písek, které v současné době suverénně míří za vítězstvím v soutěži.

Sestava a branky:

Loko ČB: Haňková, Scheichlová – Farková 6, Dvořáková 4, Gottfriedová 4, Steierová 3, Tomášková 3, Marešová 1, Matoušová 1, Chrástková,

Házená J. Hradec: Bušková 11, Kovářová 9, Hanzalová 5, Pluncarová 5, Jasanská 5, Volárová 1, Opelková 1

ŽK: 2 : 2, Vyloučení: 1 : 2, Sedmičky: 2/2 : 1/1, Diváci: 35

Rozhodčí: Větrovský, Kahoun