Bábovky přivezly body z Prahy

SOKOL KOBYLISY B – LOKOMOTIVA ČB
23:27 (11:15)
Sestava a branky: Formánková, Scheichlová – Farková – 2 (8,13); Steierová; Gottfriedová; Chrástková; Kolbová – (12,17); Králová; Řezáčová – 1 (4), Dolejšová – 6 (1,9,16,18,21,25); Oupicová – 1 (22); Chasáková – 3 (2,18,20); Hondlíková – 9 (3,5,6,7,11,13,14,15,24); Korandová – 3 (23,26,27)
(velká nepřesnost ve vedení zápisu – to dosvědčuje pořadí branek u Zuzky 13,11,14….)

K prvnímu jarnímu utkání, jsme vyrazili na horkou půdu Sokola Kobylisy B. Soupeř, patří mezi soupeře, na které neumíme moc zahrát, což dokazuje nelichotivá bilance za poslední 4 roky jedna výhra a osm porážek. Na zápas jsme se nějak speciálně nepřipravovali. Po tvrdé zimní přípravě, jsme začali trénovat s míči teprve před týdnem, to se projevilo hlavně v druhé polovině utkání. Tak, ale hezky popořádku.
Úvod zápasu nám vyšel exkluzivně, po krásných moderních akcích, jsme šli do vedení v 7 minutě 4:0 a mohlo být ještě lépe. Opět jsme neproměnili několik náskoků z brankoviště, klidně mohlo svítit na tabuli skóre 8:0. Bohužel. Od sedmé minuty, kdy nám soupeř vstřelil první branku, začala házenkářská bitva o každý gól. Soupeři se dokonce podařilo snížit stav utkání na jednu branku, ve 21 minutě svítilo skóre zápasu 9:10. To bylo zapříčiněno naší nepřesnou střelbou a sérií vyloučeních (v zápisu uvedeno pouze dvě, dle našeho technického zápisu jsem, měli celkem pět vyloučených). Zákonitě musel přijít na řadu time-out, tím se pokusit otupit útok soupeře. Povedlo se, zbytek poločasu vyhráváme 15:11.
Střelba za první poločas 29 střel /15branek.
V přestávce jsme se domluvili, že zvýšíme tempo hry (bohužel v přetopené hale, jsme se uvařili 🙂) a pokusíme zlomit odpor soupeře.
Opět nám vyšla první sedmiminutovka, ve které jsme soupeři odskočili na rekordní 7 brankový rozdíl.
V té chvíli jsem si říkal, že to bude již jen otázka pár útoků a soupeře zlomíme. Jak se však říká: „ Myslet znamená, h…o vědět“. Opak byl pravdou, soupeř začal kousat a nám začali přibývat v technickém zápise jedna ztráta míče za druhou a ani výkon rozhodčích v posledních minutách nám nebyl nakloněn (zřejmě je přepadla únava z předchozích zápasů 🙂). Vymlouvat se na výkon rozhodčích nebudu, chybu musíme hledat jen u sebe samých. Ke konci zápasu mně zvednul výkon zkušených hráček z lavičky a přinutily mně zvednout i hlas a dokonce jsem musel sáhnout k odvolání hráčky ze hřiště :-(. Zkrátka a jasně jsme konec zápasu vůbec nezvládli po taktické stránce. Naštěstí nás podržela v brance Hanka. Konec zápasu soupeř kosmeticky upravil skóre zápasu na konečných 23:27.
Konečná střelba zápasu 53/27. Jedna expertka 🙂 střelba 17/6 🙁
Rychlý souhrn:
Náš výkon byl jak na houpačce. Nebylo to podle mých představ, ale i přes tento špatný výkon jsme se vyhoupli do čela tabulky. To je ta nejlepší pozvánka na další kolo II.ligy žen.
Pozvánka:
18. 2.2017 od 15:00 Jiskra Cheb (předposlední tým soutěže, který nás na podzim připravil o bod)
Přijďte nám vytvořit skvělou atmosféru jako v zápase s J. Hradcem.