Bábovky vítězně nad Chebem

LOKOMOTIVA ČB – HK HVĚZDA CHEB
24:11 (13:7)
Sestava a branky: Formánková, Scheichlová – Hondlíková 4, Korandová 3, Dolejšová 3, Řezáčová 3, Kolbová 3, Farková 2, Steierová 2, Poláčková 2, Oupicová 1, Gottfriedová 1, Chasáková, Králová

První zápas v roce 2017 na domácí palubovce jsme sehráli s družstvem ze západu Čech, HK Hvězda Cheb. K utkání jsme nastupovali s jasným a jediným cílem, tím bylo vítězství a tak odčinit nešťastné podzimní utkání na hřišti soupeře, kde jsme horko těžko vydolovali remízu.
Začátek utkání byl z naší strany velmi urputný, výborná obrana a mizérie v útočné hře. První gól utkání vstřelila Zuzka až v 6 minutě, to se nám již dlouho nepodařilo. Soupeř byl na tom ještě střelecky hůře, první branku nám vstřelil ve 12 minutě. Stav utkání 4:1 (slabota, co?). Za to, že jsme dostali málo branek, můžeme vděčit výborné obraně a fantasticky chytající Hance. Jako by si děvčata řekla: „dneska ukážeme Buckovi, jak se hraje obrana, pořád nás péruje za obranu, tak ať vidí, jak jsme šikovné“. V druhé desetiminutovce první půle jsme předvedli skvostnou házenou, tento úsek jsme vyhráli 7:1 a odskočili jsme na devítibrankové vedení 11:2. Soupeř si bere Time-out. V time-outu střídáme, zde jsem udělal chybu, vystřídal jsem velké množství studených hráček a na hře to bylo znát. K tomu se přidalo pár neproměněných šancí a soupeř náš náskok stáhnul na poločasových 13:7.
Do druhé půle zněl úkol jasně: „Vlítneme na ně, neuděláme z toho drama“ a jak se řeklo tak se stalo. Hanka s Markétou zavřely branku, obrana pracovala na plné obrátky, výsledkem byly pouhé čtyři branky v naší síti za druhý poločas. Mně bohužel zase trápí útočná hra, která bohužel není zatím na takové úrovni jako v závěru loňského roku.
Utkání jsme ve velké pohodě, před pěknou návštěvou (asi 70 lidí) dovedli do vítězného konce 24:11 a mohli propuknout oslavy na plno. Ještě bych rád zmínil úspěch věkem ještě mladší dorostenky Evy Steierové, která vsítila své první dvě branky v lize (to bude Evčo drahé) .
Hodnocení velmi krátké:
spokojenost 🙂 s výsledkem, obrannou hrou a výkonem brankařek (zvlášť Hanka v bráně čarovala)
nespokojenost 🙁 s výkonem v útočné hře (malá odvaha ve hře jedna na jednu)

Další utkání sehrajeme na hřišti posledního týmu ligy HC Milevsko a pak 4. 3.2017 se představíme opět doma, tentokrát v netypickém čase 18:00 hod.