Muži A – povinná výhra

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Dolní Cerekev

31:26 (15:13)

K dalšímu domácímu utkání jsme nastoupili proti soupeři z Dolní Cerekve. Naší povinností bylo získat z tohoto střetnutí všechny body, pokud tedy máme ještě vůbec pomýšlet na záchranu ve druhé lize. Na podzim nás Dolní Cerekev dokázala porazit, a tak bylo jasné, že o podcenění soupeře nemůže být řeč.

Do utkání se nám podařilo vstoupit celkem dobře a od začátku jsme se ujali vedení. Brankový rozdíl osciloval někde mezi 2 až 4 góly v náš prospěch po celý první poločas. Soupeři jsme dopomáhali držet s námi krok pouze naší nedisciplinovaností (2 x 2 minuty za nesportovní chování – rozuměje tím diskuze s rozhodčími), či zbytečnými ztrátami balónu v útoku. S naší postavenou obranou si soupeř nevěděl moc rady a naopak nám se v útoku celkem dařilo. Poločas jsme tedy vyhráli rozdílem 2 gólů.

V šatně jsme si jasně řekli, že je třeba vyvarovat se dalších zbytečných vyloučení a soupeře dostat pod tlak rychlejším přechodem do protiútoku a důraznějším pohybem v postupném útoku. Pokynů jsme se celkem drželi a to nám v kombinaci s nedisciplinovaností soupeře pomáhalo navyšovat náskok až snad na rozdíl 9 gólů. Konec jsme bohužel vypustili, kupili jsme zbytečné chyby a soupeři jsme tím dovolili snížit na rozdíl 5 branek.

Rád bych celý tým pochválil za bojovnost a odpovědný výkon. Čekají nás ještě 3 zápasy, ve kterých bychom měli ideálně získat všech 6 bodů. Jen to nám může dát reálnou naději na udržení…