Bábovky vítězky II.ligy

LOKOMOTIVA ČB – SOKOL VRŠOVICE B
36:29 (18:13)

Sestava a branky: Formánková – Suzuki 11, Dolejšová 7, Kolbová 7, Chasáková 3, Homolová 2, Oupicová 2, Kornadová 1, Řezáčová 1, Farková 1, Steierová 1

Takovou zápletku II. ligy, by nenapsal, ani Shakespeare. V průběhu jarní části jsme si vybojovali až pětibodový náskok, o který jsme pozvolna přicházeli, až mezi námi a Pískem byl jedno bodový rozdíl. Oba jsme měli celkem v posledním kole lehkého soupeře před sebou. My jsme měli před sebou družstvo Sokola Vršovice B, které nás postrašilo remízou v Bělé.

Zápas začal úderem patnácté hodiny pod vedením pánů rozhodčích Kahouna a Hosnédla (pro kterého to bylo poslední utkání v kariéře rozhodčího). Soupeř nám nedaroval nic zadarmo a jako každý na jaře se na nás chtěl vytáhnout. Na naší hře byla vidět velká nervozita, která by zřejmá i na lavičce (zkrátka jsme moc chtěli), dnes musíme vyhrát (měli jsme v hlavách) to nám svazovalo ruce. Chceme přece vyhrát celou ligu. Přesto jsme začali soupeře přehrávat a do konce poločasu jsme si vytvořili pětibrankový rozdíl 18:13.

Ve druhém poločase nás paradoxně postavilo na nohy naše vyloučení, které jsme vyhráli 3:0, děvčata se uklidnila a začala hrát naší hru, které soupeř nestačil. Dvanáct minut před koncem jsme vedli již třináctibrankovým rozdílem a tak příležitost dostala děvčata, která si moc v zápasech nezahrála a tak se na lavičce poprvé potkala celá základní sestava. Této situace soupeř začal využívat a pomalinku začal ukrajovat z našeho náskoku. Konec utkání nebyl už vůbec o obranách, které přestaly fungovat na obou stranách. Soupeř náskok stáhl na přijatelný sedmi brankový rozdíl a skóre se ustálilo na konečných 36:29.

Pravda byla to hrozná házená, ale historie se neptá. Zkrátka jsme první a no a cóóó.

Konečná tabulka

Mistři

Zda postoupíme do I.ligy je zatím ve hvězdách. Teď si jen vychutnáme vítězný pocit.