Bitva o postup do osmifinále ČP

Lokomotiva České Budějovice – HK Ivančice
23:22 (22:22, 14:11)

Sestava a branky: Formánková – Homolová, Steierová, Pánková, Poláčková 3, Matoušová, Chrástková, Králová, Farková, Dolejšová 10, Oupicová 2, Chasáková 4, Korandová 4

• Jana Klimešová – ukončila karieru ze zdravotních důvodů

tímto jsme přišli o 350 branek (jedna polovina vstřelených branek v loňském roce), velké oslabení. Ani letošní příprava stála za nic (některé hráčky jsem neviděl celé léto). Tak jedinou posilou pro letošní rok by měla být po uzdravení Jana Rusfelová.

Teď už ale k samotnému zápasu.

Los druhého kola Českého poháru nám do cesty postavil nováčka první ligy družstvo žen z Ivančic. V tomto zápase jsme nebyli papírovými favority. Vždyť družstvo Ivančic má ve své středu několik juniorských reprezentantek a produkují výbornou házenou. My jsme k tomuto duelu přistoupili s tím, že nemáme co ztratit a že to bude velice kvalitní přípravný zápas na novou sezónu, kterou začínáme příští týden na pražské Astře.

Soupeř se k zápasu nedostavil v kompletní sestavě, ale základní sestava hrála dle vyjádření trenéra v nezměněné sestavě. Od prvních minut zatlačil do defenzívy a jejich kombinace s pivotem nás dostávali pod tlak. Nevěděli jsme si tím rady, jako vždy když má soupeř robustního pivota a v 5 minutě jsme prohrávali 3:1. Změnili jsme styl obrany a v brance začalo velké představení naší brankařky, začali vyrovnávat hru. Stav utkání se přesýpal na obě strany, jak se říká, každý chvilku tahá pilku až do 15 minuty, kdy se nám začalo dařit v obraně, my jsme otočili stav utkání ze 7:8 na 12:8, tento náskok se nám podařilo uhájit až do přestávky.

Nástup do druhého poločasu jsme, jako vždy zaspali a soupeř pohodlně vyrovnal stav utkání. Začínají nám docházet síly (důsledek špatné letní přípravy). Soupeř začíná utkání překlápět na svojí stranu a jen zásluhou fantastických zákroků Hanky Formánkové, svítilo na tabuli ve 48. minutě 17:19, ve prospěch hostí. Opět se nám povedl husarský kousek a znovu otáčíme skóre na 22:20, to na tabuli svítil čas 57:27. Time – out z naší strany, říkáme si, co budeme hrát. Bohužel hned po skončení Time – outu, ztrácíme míč – soupeř kazí – my opět ztrácíme míč – vyloučení Petitky. Soupeř snižuje a my doufáme, že již vydržíme v útoku. Nedaří se – pánové rozhodčí asi chtěli prodloužení, zvedají ruku na pasivní hru velmi brzo – děvčata se zalekla zbrkle a nepřesně střílejí. Soupeř vyrovnává 12 sekund před koncem. Utkání končí remízovým stavem. Na řadě jsou sedmičky. Nikomu se moc na sedmičky nechtělo a tak jsem přistoupil k diktátorskému přístupu a nominoval jsem: Lucka Poláčková, Anička Dolejšová, Jíťa Oupicová, Terka Chasáková A Petitku Korandů. V přesně v tomto pořadí:

Soupeř začíná:

• velmi podařenou sedmičkou se ujímá vedení
  • Lucka s přehledem vyrovnává
  • Soupeř jde na sedmičku, neproměňuje, fantastickým zákrokem nohou Hádě vykopává (získáváme první mečbol)
  • Petitka byla zásadně proti, vítězíme
  • radostí jsme naskákali na naší hrdinku dne Hanku.

Děkujeme za podporu v zápase všem divákům a věřím, že se jim muselo líbit toto bojovné a dramatické utkání.

V dalším kole přivítáme zcela jistě již jednoho ze zástupců WHILky a to 25. 10.2017

V našem první ligovém utkání na domácím hřišti se vám ukážeme 23. 9.2017, kdy od 15:00 přivítáme Spartak Ústí nad Labem.