Starší žáci 2. kolo – Třeboň

Jiskra Třeboň – Loko Č. Budějovice

9:20 (6:10)

Sestava a střelci: Petr K. – Filip J 11, Matěj J 3, Fanda K, Martin K, Pavel S, 2, Marek L, Michal B, Honza Š,

Starý Plzenec – Loko Č. Budějovice

14:19 (4:10)

Střelci: Filip 7, Fanda 5, Matěj 4, Martin 2, Pavel 1

Loko Č. Budějovice – HBC Strakonice

11:29 (2:17)

Filip 6, Marek 3, Matěj 2

Druhé kolo soutěže starších žáků se odehrálo v třeboňské hale. Postihla nás marodka a tak do branky se postavil Petr Klimeš, protože Matyáš si nechal dát ruku do sádry, Adama a Máru zas trápí pochroumané nohy.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti místním jiskřičkám, Zápas jsme si rozehráli dobře, postupně jsme zvyšovali náskok, nicméně soupeř z Třeboně drželi statečně krok. První půli jsme vyhráli 10:6. V druhé půli jsme pokračovali ve stejném duchu. Navíc v posledních minutách se soupeř dopouštěl spousty chyb a tak se dařilo rychlými brejky dále zvyšovat náskok na konečných 20:9. Nicméně nutno dodat, že kluci z Třeboně jsou z velké části mladší žáci.

Druhý zápas jsme sehráli proti mladším dorostencům ze Starého Plzence. I tento zápas se nám vydařil. Sice prvních deset minut bylo značně vyrovnaných i stav 3:4 říká, že soupeř se nechtěl jen tak vzdát. Pak se ovšem podařilo utrhnout. První půli jsme zakončili jasně 10:4. V druhé půli byl stav vyrovnaný, nicméně jsme si stále udržovali dostatečný náskok. I když jsme druhý poločas prohráli o branku, celkově jsme vyhráli utkání 19:14.

Třetí zápas nám ovšem otevřel oči. Strakonice stále zůstávají nedostižně daleko před námi. Za celých 15 minut prvního poločasu jsme dokázali dát 2 branky proti soupeřovo 17. Chyby v obraně i útoku, nemohoucí střelba proti důsledné a pohotové obraně, rychlým přechodům a trpělivé obraně. První poločas byl neskutečný fičák, bohužel jenom na naší branku. Druhá půle už vypadala trochu lépe, již se nám dařilo dávat branky a lépe bránit. Ale pořád to není ono, chybí rychlost, vůle, odhodlání jít do toho. Vracet se nechceme, zkrátka je hodně, co musíme zlepšit. Druhý poločas jsme odehráli se stavem 9:12, tedy konečný výsledek 11:29 jasně mluví, jak na tom jsme.