Starší žáci – kvalifikace na žákovskou ligu – Praha Vršovice

Loko České Budějovice – SK Kuřim

23:22 (15:14)

Sestava a střelci: Bajt – Joza 10, Kojan 8, Klimeš 3, Jordák 2, Houška, Šimeček, Titl, Steier, Kadlec, Ludvík, Böhm

Loko České Budějovice – Sokol Vršovice

14:26 (11:13)

Střelci: Joza 6, Klimeš 3, Jordák 2, Kojan, Steier, Kadlec 1

Mělník – Loko České Budějovice

25:15 (13:8)

Střelci: Joza 9, Kadlec, Kojan 2, Jordák, Steier 1

Jedinečná příležitost, jak se dostat do žákovské ligy a odehrát v jarní části kolotoč kvalitních turnajů. Jen uspět v kvalifikaci, která se hrála v hale Sokolu Vršovice. 4 družstva a postupují 3. Vyhrát jeden, ale ten správný zápas.

Do turnaje jsme vstoupili skvěle, v prvním zápase jsme nastoupili proti SK Kuřim. Sice jsme celý první poločas dotahovali jednobrankový náskok, nicméně v koncovce poločasu se nám podařilo dvěma goly otočit stav a tak ze stavu 13:14 jsme odcházeli do šaten s příjemným skóre 15:14. Začátek druhého poločasu opět skvělý, 3 branky a hned jsme vedli o 4 brány 18:14. Pak jsme si stále udržovali 4 brankový náskok, než se od 10. minuty začalo dařit hostům z Kuřimi, kteří postupně snižovali disciplinovanou hrou až na vyrovnaný stav 21:21. Ale dramatickou koncovku jsme zvládli lépe, když střelou z křídla v posledních vteřinách zajistil Petr Klimeš vítězství 23:22.

Druhý zápas také vypadal slibně. Nastoupili jsme proti domácímu Sokolu Vršovice. Začátek zápasu vyrovnaný, od 5. minuty jsme se ujali vedení 4:3, v 10. minutě jsme dokonce vedli 8:4, v 14. minutě jsme vedli 10:7. Skvěle rozjetý zápas. Ovšem pak sokolům narostli křídla a dvě minuty před koncem srovnali na 10:10. Ještě jsme jednou brankou vedli 11:10, ale závěr půle nevyšel.Tři branky soupeře a šli jsme do šatny s dvou brankovým mankem. Druhá půle velká tragédie. Nic se nedařilo, síly nebyly, dokázali jsme vstřelit pouze 3 branky ovšem soupeř 13. Konečný výsledek neskutečných 14:26.

V posledním zápase, ve kterém šlo již úplně o vše, jsme nedokázali dlouho vzdorovat. První 3 minuty jsme drželi krok a pak už jen přihlížení brankostroji Mělníka. Série 7 branek v prostředku poločasu nám ukončila naděje na vítězství, sice ještě pokus v závěru poločasu o korekci výsledku. Nicméně první půle prohra 13:8. V druhé půli soupeř opět postupně zvyšoval vedení. Konečný výsledek 25:15 mluví za vše.

Protože SK Kuřim porazila Mělník, o postupu rozhodovalo skore, které jsme bohužel měli nejhorší:-)

V celkovém součtu: 25 branek Filipa Jozy z celkových 52. Sám to neodehraje, kdo mu pomůže?