Muži A – utkání s lídrem tabulky

Sokol Libčice nad Vltavou – TJ Lokomotiva České Budějovice

31:26 (15:14)

Na hřiště Libčic jsme přijeli s nadějí alespoň zopakovat výsledek z podzimní části sezóny, kdy jsme dokázali s tímto týmem uhrát remízu.

Do zápasu jsme nevstoupili úplně šťastně a brzy jsme prohrávali 5:1. Problémy nám dělala postavená obrana soupeře, přes kterou jsme se nedokázali pořádně prosadit. Soupeř si vědom kvalit našich spojek (Radka s Potokem) tyto spojky ostražitě hlídal a včas k nim přistupoval. Tím se otevřel prostor pro hráče na křídle, čehož dokázal v prvním poločase dobře využít Kuba Jiráků a zatížil konto soupeře hned 5 brankami. V obraně nám dělal problémy hlavně hráč s číslem dvě a rychlé přechody soupeře do protiútoku. Hru se nám ale postupem času podařilo vyrovnat a cca 5 minut před koncem prvního poločasu jsme dokonce vedli o 2 góly. Do konce poločasu jsme ale vinou oslabení a několika technických chyb o vedení ještě stačili přijít a poločas jsme prohráli o gól.

Nic nebylo ztraceno a do druhého poločasu jsme už vstupovali s dobře fungující obranou. Góly jsme dostávali převážně z rychlých protiútoků. V útoku se nám začala dařit kombinace spojek a zakončení z větší vzdálenosti. Střelecky se probral Dvořka, takže jsme ještě (myslím) pět minut před koncem vedli o 2 góly. V tu chvíli jsme ale udělali několik hloupých chyb v obraně, kdy jsme se snažili 2 x ubránit útočícího hráče pouze tělem a získat prorážení – bez úspěchu. Neproměnili jsme 2 trháky, 1 sedmičku, takže jsme rázem prohrávali o gól. Ve snaze získat vedení zpět na naší stranu jsme více vysunuli obranu, čehož soupeř využil a odskočil na konečný 4 brankový rozdíl. Náš 27. gól domácí zapisovatel zřejmě ve spěchu na sklenku zlatavého moku napomněl zapsat (to ale samozřejmě nehraje v konečném účtování žádnou roli). Oficiální výsledek je tedy 31:26 pro domácí.

Závěrem bych dodal, že na hřišti bojovali a maximum svých možností odvedli prakticky všichni hráči. Na první tým tabulky to bylo ale málo a je třeba přidat i trochu zkušeností a chytrosti v posledních minutách zápasu. To se nám tentokrát bohužel nepodařilo a svůj náskok jsme si sami prohospodařili…