Muži A – první ostrý test sezóny

Zruč nad Sázavou – TJ Lokomotiva České Budějovice

(21:31)

První mistrovské utkání této sezóny nás v rámci Českého poháru zavedlo do Zruče. Cesta byla trochu kostrbatá a zabrala víc času, než bývá zvykem. Na našem vstupu do utkání se to ale naštěstí nepodepsalo a hned od první minuty bylo jasné, na které straně je přeci jen v současnosti větší kvalita.

Do zápasu jsme vstoupili vedením 3:0, pak přišlo snížení ze strany soupeře na 2:3. To bylo poslední zdramatizování utkání. Do konce prvního poločasu jsme si postupně budovali až 9 gólový náskok. Těžili jsme hlavně z rychlých protiútoků a produktivní hry našich spojek. Na křídlech jsme museli trochu improvizovat, protože k utkání odcestovalo pouze jedno klasické křídlo (Větrák), které však bylo po několika minutách hry vyřazeno ze hry vinou zranění. Obrana fungovala vcelku spolehlivě a soupeř se do vyložených šancí dostával jen zřídka kdy.

Největším problémem do druhého poločasu představovala nutnost udržet koncentraci a pokračovat ve výkonu z první půle. Problém to opravdu byl. Obrana přestala fungovat a nechali jsme Zruč skórovat ze střední vzdálenosti bez většího kontaktu. V útoku (hlavně rychlém protiútoku) jsme dělali technické chyby, čehož soupeř využíval k vlastním rychlým protiútokům. Tentokrát proti nám naštěstí nestál kvalitnější soupeř, který by byl schopen našich zaváhání efektivněji využít a náš náskok se i přes horší výkon ve druhé poločase nijak výrazně neztenčoval. Naopak konečný výsledek byla výhra o 10 gólů.

Velký dík patří Prochymu, který zaskočil za absentujícího Šimiho. Prochy nejenže spolehlivě chytal a přispěl velkou mírou k našem vítězství, ale hlavně podstoupil poměrně náročnou cestu z Brna, aby nám ve svízelné situaci pomohl. Příští kolo poháru nás čeká v Ledči na Sázavou, tak držte palce, ať naše pohárová jízda ještě pár kol trvá J