Bábovky přivezly důležité dva body z pražské Astry

TJ Astra Praha – TJ Lokomotiva ČB

19:27 (11:12)

V sobotu Bábovky vyrážely na horkou půdu pražské Astry. Dle získaných bodů, kdy na tom byla Astra podobně jako my, se dal očekávat těžký zápas.

Tentokrát byla v autobuse o hodně lepší nálada než kdy jindy, protože venku bylo fakt škaredě a nás tak netrápilo pomyšlení, že bychom místo cestování luxusním autobusem, mohli svá překrásná bábovkovská těla opalovat někde na sluníčku  🙂

Do poloviny první půle byla hra zcela vyrovnaná, až v 18. minutě jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl 5:7 z pohledu soupeře. Pak ale přišel neskutečný obrat domácích děvčat, která výsledek otočila ve svůj prospěch z 5:7 na 10:7 a 11:8. Tahle nepříjemnost pramenila z našich obrovských chyb, které jsem nechápal nejen já, ale i samotné hráčky. Naštěstí se holky sebraly, zpřesnily hru i střelbu a nepříznivý vývoj otočily ve svůj prospěch. O přestávce svítil na tabuli výsledek 11:12 z pohledu domácích.

Druhá půle byla ve znamení velkých nepřesností a chyb na obou stranách, ale my jsme stále dokázali držet dvou až tříbrankový náskok. Zlomová byla 44. minuta, kdy jsme domácím odskočili z 16:18 na 16:23 a zápas jsme již mohli v poklidu dohrát a odvézt si tak domů výhru 19:27.

Co říci závěrem? Na jednu stranu umíme hrát krásnou a nápaditou házenou, kterou holky dokážou bavit nejen sebe, ale i diváky. Na stranu druhou jsme schopni udělat řadu obrovských, někdy až nepochopitelných chyb. Ale nikdo není bezchybný a chybami se přeci člověk učí 🙂

V sobotu 3.11. ve 14:00 přivítáme Hvězdu Cheb. Tento tým se sice nachází na úplném konci tabulky, ale my k tomuto zápasu chceme a hlavně musíme přistoupit s absolutním nasazením a v žádném případě si nemůžeme dovolit soupeře podcenit!!!

Tímto bych chtěl na tento duel pozvat všechny fanoušky. Budeme se snažit hrát pohlednou házenou s co nejmenším množstvím chyb 😉