Muži A – Došly síly

HBC Strakonice 1921 B – TJ Lokomotiva České Budějovice

32:31 (15:18)

Další kolo naší ligové sezóny nás zavedlo do Strakonic ke střetnutí s místním B-týmem. Již v průběhu týdne se množily omluvenky na zápas a dalo se tušit, že neodcestujeme zrovna v ideální sestavě. Situace byla kritická hlavně na postu spojek, kde byl na střídání pouze jeden „chromák“.

Do zápasu jsme vstoupili poměrně slušným výkonem. V útoku se dařilo dobrým pohybem překonávat obranu domácích a dařila se hlavně střelba z větší vzdálenosti. Obrana moc dobře nefungovala ve svém středu, kde jsme protihráče patřičně nepřerušovali a z dohrání akcí jsme pak dostávali laciné góly. Během prvního poločasu jsme se dostali až do šesti brankového vedení, které soupeř ke konci poločasu ještě korigoval na poločasových 18:15 v náš prospěch.

Začátek druhého poločasu se nám ještě dařilo držet krok. Poté však klíčovým hráčům (zejména na postu spojek) začaly docházet síly a to bylo znát na ztrátě pohybu v útoku a nižší střelecké úspěšnosti. Domácím naopak se snižujícím se rozdílem ve skóre rostla křídla a jejich střední a levá spojka naší obranu trápily svým pohybem a přesným zakončením. V dramatické koncovce se vedení přeci jen přelilo na stranu Strakonic a ty díky většímu nasazení a touze po vítězství v posledním dějstvím zápasu zaslouženě vyhráli.

Co říct závěrem? Pokud budeme i nadále nastupovat k zápasům v podobném složením, těžko budeme sbírat nějaké body. Tak snad příští týden v domácím utkání proti lídrovi naší tabulky (Kutná Hora) bude líp. Zápas hrajeme v sobotu netradičně od 19.30 hod.