Mladším dorostencům utekla koncovka obou poločasů v Mostě

HK Baník Most – Loko České Budějovice

39:32 (16:14)

Střelci a sestava: Bajt – Bauer, Kadlec D. 7, Houška, Bürger, 5, Šimeček 2, Mlejnek 1, Szmaragowski

Na sever Čech jsme vyrazili ve velmi oslabeném početním složení, velká marodka znamenala odjezd s jedním brankářem a dvěma hráči na střídání. Ovšem to nám vůbec nezabránilo výborně rozjet začátek utkání. Sice úvodní minuty vyšly lépe domácím, kdy se ujali hned v prvních minutách vedení 2:0, ovšem my jsme sérií 3 branek otočili úvod utkání a následoval skvělý průběh téměř celého prvního poločasu. Ač soupeř měl plnou střídačku, dokázali jsme v oslabeném počtu držet vyrovnaný stav a co navíc od poloviny jsme měli navrch. Dařilo se nám v obraně a díky lepšímu útoku a minimu chyb jsme od 13. minuty vedli. Postupně jsme se utrhli až na rozdíl 3. branek. To se psala 27. minuta a vše naznačovalo, že půjdeme do šaten s lepším stavem skóre na časoměrné tabuli. Ovšem ve sportu je možné vše. Začali jsme chybovat v útoku, opět přišla naše slabina, nepřesné přihrávky, které využil soupeř a během dvou minut otočil skóre ve svůj prospěch.Navíc jsme nebyli schopni odblokovat devítimetrový hod po ukončení prvního poločasu a rázem z vedení 11:14 byla prohra 16:14.

Do druhého poločasu jsme opět vykročili senzačně. Dohnali jsme dvoubrankovou ztrátu během pěti minut na 18:18. Pak následovalo opět dotahování jedno až dvou brankové vedení domácích, nicméně stále jsme hráli vyrovnaný zápas. 5 minut před koncem byla stále šance na získání bodů na mostecké palubovce, kdy jsme prohrávali o dvě branky 33:31. Ovšem opět se ukázala nezkušenost našich dorostenců, kdy jsme neudrželi svůj styl hry, začali jsme opět chybovat nepřesnou a zbrklou rozehrávkou. Navíc oslabení v našich řadách po faulu v obraně znamenalo, že nám havíři nasázeli 6 branek. Co se navíc opakovalo, opět volný hod po závěrečném hvizdu a my nedokázali odblokovat parádní střelu do levého horního rohu naší branky.

Škoda, tentokrát opravdu výborný výkon až na koncovky obou poločasů, musím pochválit celé devítičlenné družstvo dorostenců, které se se vydalo na sever Čech. A velké poděkování Radku Mrázovi, který se s námi také vydal a byl nápomocný svými radami a zkušenostmi z ligových zápasů.