Tachovský dortík 2021

Minulý víkend vyrazily mladší žačky na dvoudenní turnaj do Tachova změřit své síly za hranice jihočeského kraje. Turnaje se zúčastnilo  9 družstev z  8 klubů a 114 hráček a bylo vstřeleno celkem 567  branek. Hrálo se systémem každý s každým a jeden zápas trval 20 minut.

Pořadí týmů: 1. HC Slavia VŠ Plzeň, 2. DHC Plzeň, 3. HC Milevsko, 4. HC Háje Praha B, 5. TJ LOKO Č. Budějovice, 6. TJ Slavoj Tachov, 7. TJ Sokol Kobylisy II, 8. HC Háje Praha A, 9. TJ Sokol Lázně Kynžvart.

Nejlepší hráčkou týmu LOKO ČB se dle trenérů ostatních týmů stala Amélie Čapková.

LOKO – Kobylisy 11:6

Na první zápas turnaje jsme přijeli akorát na čas. Po brzkém vstávání a bezproblémové cestě jsme dorazili do haly a měli čas tak akorát se rozběhat, protáhnout a šli jsme na hřiště. Na začátek jsme dostali hratelného soupeře. Holky se postupně rozehrávaly a zahřívaly. Od začátku zápasu si udržovaly mírný náskok, a tak jsme mohly nasadit všechny hráčky.

LOKO – HC Slavia VŠ Plzeň 7:11

Ve druhém zápase jsme myslím podali nejlepší výkon turnaje. Aby také ne, když jsme hráli proti vítězi turnaje. Celý zápas byl napínavý až do konce. Soupeřky si postupně ukrajovaly vítězství, ale naše holky nesložily zbraně a hrály pěknou rychlou házenou.

LOKO – DHC Plzeň 7:13

V dalším zápase a opět s Plzní už jsme byli trochu unavenější, ale i tak jsme byli Plzni rovnocenným soupeřem. Rozdíl branek je snad jen ve ztracených balonech. Celých dvacet minut minut se hrálo naplno.

LOKO – Háje A 10:6

Předposlední sobotní zápas. Únava už je zjevná, ale i tak holky bojují. Nasadit jsme mohli i nováčky a v klidu dovedli zápas do vítězného konce. Při zápase jsme vyzkoušeli i několik změn v postech a herních kombinací.

LOKO – Tachov 5:7

Teď už víme jak moc nás tato prohra mrzí. Ale do zápasu jsme opět nastoupili s touhou vyhrát. Bohužel jsme si v tomto zápase vybrali naší slabou chviličku a zápas dopadl, tak jak dopadl. Místo abysme si vytvořili náskok a mohli prostřídat, o každý gól jsme museli tvrdě bojovat.

LOKO – Milevsko 9:9

Druhý den ráno jsme nastoupili proti jedinému jihočeskému soupeři. Milevsko také v sobotu zaškobrtlo, a tak jsme věděli, že je to hratelné. Holky nás příjemně překvapily a od začátku zápasu makaly a bojovaly o každý balón. Nakonec zápas dopadl spravedlivou remízou.

LOKO – Lázně Kynžvart 10:4

Zápas, který pro nás byl povinnou výhrou. Ale znáte to. Se silnějším soupeřem se dokážete vyhecovat a … Naštěstí toto nebyl ten případ a holky od začátku hrály na výbornou, tak aby si mohla zahrát i lavička.

LOKO – Háje B 10:9

Poslední zápas turnaje, holky jsou už unavené, my se je snažíme nahecovat. Podle výsledku je jasné, že se hrálo naplno až dokonce. Bohužel v tomto zápase se nedalo vůbec střídat, ale střídačka skvěle podporovala holky na place. A všechny, které na hřišti byly, tam nechaly co uměly. A proto jsme se mohly radovat z výhry.

Jak jsem řekla, až později nám došlo, jak moc nás může prohra s Tachovem mrzet, mohlo z toho být i třetí místo. Ale na kdyby se nehraje. Všechny holky chceme moc pochválit za nasazení, bojovnost a kolektivnost. Jen tak dál, jste skvělá parta a výsledky se ukážou.

Také děkujeme rodičům, kteří nás na turnaj dovezli a dělali nám zázemí. Byl to skvělý víkend.

Odkaz na fotogalerii z turnaje: https://www.hazenatachov.cz/otevira-se-nove-umoma-2/fotogalerie/dortik-2021/

Trenérky Jitka, Zdeňka, Lenka