Muži – do nové sezóny vítězně

TJ Lokomotiva České Budějovice – Jiskra Třeboň

27:26 (16:13)

Tuto sobotu jsme absolvovali první soutěžní zápas letošní sezóny, a to v rámci prvního kola Českého poháru, v němž jsme narazili na Třeboň. Třeboň dlouhé roky platí za jeden z nejkvalitnějších týmů naší soutěže, a tak se dal očekávat napínavý zápas, ve kterém jsme však šanci na výhru měli, zvlášť s přihlédnutím k výsledkům z posledních vzájemných duelů.

Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře. Na to, že to byl první soutěžní zápas jsme dělali minimum technických chyb a hra působila poměrně organizovaně jak v útoku, tak v obraně. Ujali jsme se tedy vedení +/- o 2 góly a do nějaké 15. minuty prvního poločasu jsme náš náskok krůček po krůčku navyšovali až jsme vedli o 5 gólů. Hra Třeboně byla nezvykle kostrbatá, dělali technické chyby, góly dávali spíše náhodné (např. 2 x za sebou odraz míče na volné křídlo apod). V polovině prvního poločasu se ale hra Třeboně stabilizovala a začalo nás trápit zejména přesné zakončení soupeřových spojek. Nám po vystřídání sestavy naopak spolupráce v útoku začala trochu váznout. Výsledkem bylo naše poločasové vedení o 3 góly.

Vstup do druhého poločasu byl opět povedený. Dařila se nám souhra v útoku, rychlé přechody a obrana fungovala velmi spolehlivě. Postupně jsme si vybudovali až 7 gólový náskok a asi jsme se tím nechali trochu ukolíbat. Nejspíš i trochu došly síly. Místo toho, abychom načatého soupeře dorazili a porazili rozdílem třídy, tak jsme vinou velmi bídného zakončení, dětinských chyb a zbrklých řešení, vrátili Třeboň do hry. Třeboň je vždy nebezpečná ve druhém poločase, ať předchozí průběh zápasu vypadá jakkoliv a tentokrát to zase potvrdila. Naštěstí pro nás už byl konec zápasu a my jsme s vypětím všech sil ubránili jednobrankový náskok. Zápas tak skončil naším vítězství 27:26.

Co dodat na závěr? Ač to vždycky může být lepší, tak je vidět, že tentokrát většina hráčů přípravu pojala zodpovědně a tvrdá práce během tréninků začíná nést ovoce. Teď neusnout na vavřínech a vítězství potvrdit hned v dalším ligovém kole, kde si dáme reprízu tohoto pohárového zápasu. Na naší palubovku totiž opět zavítá Třeboň. Vzhledem k jejich cíli v podobě postupu do první ligy předpokládám, že oproti pohárovému zápasu svůj kádr doplní o zkušenější borce, kteří tuto sobotu chyběli a udělají vše pro to, aby tentokrát vyhráli oni.

Neváhejte a přijďte nás podpořit v povedeném vstupu do nové sezóny 14. 9. právě proti Třeboni. POZOR na nezvyklý čas, tentokrát budeme hrát od 18:00 hod.