1. kolo ČP ženy

pohar_zenyTJ Tatran Střešovice – TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

26 : 28   (15 : 13)

Sestava a branky: Klimešová Jana 2, Vejvodová Darina 7, Kolbová Veronika 3, Dolejšová Anna 8, Oupicová Jitka, Hondlíková Zuzana 4, Korandová Petra 4, Poláčková Lucie, Lavičkova Brigitta Anna a Pánková Tereza.

Vyloučení: 3 + 1 trenér : 2, ŽK: 1+1 trenér, ČK: 1:0, Diváci 16

Rozhodčí: Josef Gebauer, Jan Vinter

K prvnímu utkání nového házenkářského ročníku 2015/2016 odjelo v neděli 13.9.2015 družstvo žen Lokotky do Prahy na TJ Tatran Střešovice k odehrání prvého kola ČP žen. Utkání začalo z obou stran velice opatrně a ani jeden tým nechtěl dělat zbytečné chyby a tak bylo celý prvý poločas utkání velice vyrovnané, aby nakonec v poslední minutě prvého poločasu domácí hráčky odskočily na poločasový rozdíl dvou branek a to 15:13.

Do druhého poločasu nastoupily hráčky Lokotky v pozměněné sestavě, kdy se na pravé křídlo vrátila Zuzana Hondlíková, na střed se postavila Anna Dolejšová, na levou spojku Darina Vejvodová a na pravou spojku Veronika Kolbová, tedy samé vysoké hráčky, aby byla eliminována střelba domácích spojek přes obranu, ale ke zlepšení hry to od samého začátku druhého poločasu nevedlo, ba naopak, ve 39 minutě zápasu jsme prohrávali hrozivých 20:14 a vypadalo to, že zápas je rozhodnutý. V tento okamžik zavelela k obraně i k útoku Jana Klimešová, hráčky se ještě více semkly, začala lépe fungovat obrana – přistupování, posouvání, přerušování, blokování, v brance pomohla Hadice a díky rychlým přechodům z obrany do útoku a ženy úsek utkání od 40 do 60 minuty vyhrály 14:6, čímž celé utkání otočily, aby nakonec 1. kolo ČP vyhrály a postoupily do kola druhého, ve kterém se dne 11.10.2015 od 16,00 hodin střetnou na domácí palubovce s týmem žen Praha Kobylisy, hrající 1. Ligu žen.

Za zmínku stojí i poděkování domácímu trenérovi J. Kuprovi, který za stavu, kdy domácí hráčky 3 min. před koncem utkání prohrávaly o jednu branku, hrály v oslabení, a byly v útoku měl po již předchozí obdržené žluté kartě další nemístné poznámky k verdiktu rozhodčích, čímž družstvu domácích nijak nepomohl, ba naopak jej poškodil, protože vyfasoval další 2 minuty pro družstvo a tak ženy Lokotky dovedly utkání do vítězného konce, aby několik vteřin před samotným koncem utkání Petra Korandová zkušeně a definitivně rozhodla o vítězství Lokotky, hořké a jen ztěžka přijatelné porážce domácích.