Tragédie na hřišti

dorky_HCPlzenLoko ČB x HC Plzeň

19:32 (11:14)

K odehrání pátého kola 1. ligy starších dorostenek dorazil do haly Lokomotivy prozatím neporažený celek z HC Plzeň. Tento tým přivezl ve svých řadách i několik hráček nastupující v nejvyšší ženské soutěži W.H.I.L., a to se projevilo i v herním obrazu. Věděli jsme, že se bude jednat o velice těžký zápas, ale posilněni výhrou z minulého kola, bylo naším cílem soupeřky minimálně potrápit.

Vstup do zápasu byl děsivý a vypadalo to, že naším největším soupeřem v tomto zápasu budeme my sami. Během prvních šesti minut se nám nepodařilo vystřelit na branku vinou technických chyb. Teprve v sedmé minutě otevřela skóre na naší straně Chasáková krásnou střelou z pozice střední spojky. V tuto chvíli se děvčata konečně nastartovala a začala aspoň trochu hrát. Bohužel i nadále byla obrana velice tragická a jen díky famózně chytající Scheichlové v bráně se nám dařilo udržovat v zápase. V dvacáté minutě, po zpřesněné útočné fázi, jsme dokonce vyhrávali o tři branky (9:6). Poté ale opět nastal výpadek, spousta technických chyb a ať se naše brankařka snažila sebevíc, soupeřky vývoj utkání otočily na poločasových 11:14.

Do druhého poločasu byla děvčata nabádána na zlepšení obranné činnosti. Bohužel na dívkách ležela těžká deka a začátek nám opět klasicky nevyšel. Soupeřky odskočily na 11:17 a vše směřovalo k velkému výprasku. Naší první branku v druhém poločase zaznamenala Tomášková střelou z křídelního prostoru opět až v sedmé minutě. Tentokrát ale k nastartování týmu nedošlo a obrana byla stále horší a horší, k čemuž se přidal neproduktivní útok a vše logicky vyústilo v konečný stav 19:32.

Celý tento zápas lze zhodnotit jedním jediným slovem: Tragédie. Sice toto nebylo utkání, ve kterém se počítalo s body, ale překvapit a potrápit soupeřky jsme mohli. V některých fázích zápasu mi bylo líto platících diváků, kteří při sledování počínání našich děvčat museli trpět. Pochvalu zaslouží pouze jediná dívka a to Markéta Scheichlová, která nás velmi dlouho držela nadosah dobrému výsledku. Pokud takto budeme pokračovat i v dalších zápasech, horkotěžko získáme další body do tabulky soutěže.

Nyní nás čeká jen velmi krátká pauza na oklepání se z této hrůzy, jelikož již ve středu 28.10. –  na státní svátek – přivítáme v dalším domácím klání jihočeského rivala z Jindřichova Hradce. Start první půle je naplánován na 13.00. Doufám, že i přes tento výkon zaplníte opět naše tribuny a pomůžete dívkám zvednout sebevědomí v tomto jihočeském derby.

Sestavy a branky:

• Loko ČB: Scheichlová, Haňková – Chasáková 6, Dvořáková 3, Chrástková 2, Šírková 2, Farková 2, Gottfriedová 2, Tomášková 2, Marešová, Steierová, Řezáčová, Potůčková, Matoušová
  • HC Plzeň: Buchnerová 12, Cepníková 10, Škopková 3, Kordová 2, Krlišová 2, Šulcová 2, Bílková 1

ŽK: 2 : 1, Vyloučení: 4 : 0, Sedmičky: 4/4 : 3/3, Diváci: 45

Rozhodčí: Deml, Dvořáček