Kulatá zrada

dorkyLoko ČB x Sokol Písek
24:40 (14:20)

V předehráváném utkání jsme na domácí půdě přivítali velmi silného soupeře od řeky Otavy, a to Sokolky z Písku. Sokolky stále postupují soutěží beze ztráty jediného bodu a bylo jasné, že tento zápas bude velice těžký. V minulém společném klání jsme dostali slušný brankový příděl 45:16.

Nastoupili jsme s cílem neusnadnit průběh utkání soupeřkám a pořádně jim zavařit. V prvních minutách se nám to dařilo. Soupeřky, které se nejspíše s vidinou jisté výhry v hlavách téměř nerozhýbaly, zaspaly začátek utkání a nestačily bránit naše útoky. Začátek z říše snů 3:0. Hostí vsítili svou první branku až v páté minutě zápasu a nadále se trápili. Trefovali brankovou konstrukci, a když už se trefili do brány, tak zde stála dnes výborně chytající Haňková. V jedenácté minutě se dostaly soupeřky do vedení, které už se nám do konce zápasu nepodařilo vymazat. Přišly naše klasické technické chyby, kdy jsme nebyli schopni si pořádně přihrát. Nejspíše byl míč příliš kulatý. V prvním poločase jsme takovýchto chyb vytvořili 6 a to byl poločasový rozdíl zápasu. 14:20

Po otočení stran jsme pokračovali ve špatném výkonu v útoku. Zdálo se, jakoby tato branka pro dnešek byla zakletá, o čemž svědčí pouhé 4 branky za polovinu druhé části. I přes velmi dobrý výkon naší brankařky a relativně uspokojivou obranu se dařilo soupeřkám navyšovat svůj náskok až na konečných 24:40.

Kladně dnes jde hodnotit prvních 15 minut zápasu, kdy fungoval velice dobře útok a spolupráce obrany s brankařkou. Poté přišel klasický výpadek, který nás stál vedení v zápase a nastartoval protihráčky v jejich hře.

Další zápas starší dorostenky sehrají proti dalším sokolkám, a to těm pražským z Kobylis 7.5. od 13.00 v Praze.

Sestava a branky:

Loko ČB: Haňková – Chasáková 9, Gottfriedová 5, Tomášková 4, Farková 2, Steierová 1, Chrástková 1, Šírková 1, Potůčková 1, Dvořáková, Matoušová

Sokol Písek: Kovářová 14, Jakubičová 7, Karetová 6, Velková A. 4, Merglová 3, Vavřinová 2, Velková K. 2, Vanejchová 1, Bicanová 1

ŽK: 3 : 3, Vyloučení: 4 : 4, Sedmičky: 4/4 : 3/5, Diváci: 32

Rozhodčí: Barták, Kahoun