Trpká premiéra v nové sezóně

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Jiskra Třeboň

21:24 (11:11)

Minulý víkend jsme vstoupili do nové házenkářské sezóny. Naše očekávání a ambice byly poměrně velké, protože se nám přes léto podařilo posílit tým o příchod Radka Mráze z extraligového Brna a předsezónní příprava též probíhala za relativně hojné účasti a v plném nasazení.

Naším prvním soupeřem byl tým z Třeboně. Tým složený z borců, kteří mají odkrouceno několik sezón v nejvyšší soutěži a kteří házenou bezesporu hrát umí. Soupeř dorazil v asi nejsilnější sestavě jakou je schopen poskládat a dle mého názoru do konce sezóny už ani nedá dohromady. Tento fakt sliboval kvalitní utkání plné pohledné házené.

Vstup do zápasu byl docela povedený a to hlavně v obranné fázi, kdy jsme se s Třeboní přetahovali o jedno až dvou brankové vedení. Největší zásluhu na povedeném vstupu do utkání měla dobře fungující obrana, která si poradila s nebezpečnými spojkami soupeře a nejvíce gólů jsme dostali buď z nařízených sedmimetrových hodů nebo rychlých protiútoků po našich chybách v útoku. Naopak v útoku se nám tolik nedařilo a to zejména vinou váznoucí kombinace a malého nasazení při útočných akcích. Velkou ranou pro nás též bylo zranění Šány ml., protože to byla v posledních utkáních naše nejproduktivnější spojka (snad jeho zranění nebude natolik vážné, aby ho zase vyřadilo na několik měsíců).

Vstup do druhého poločasu se nám hrubě nepovedl. Soupeř vinou naší nedisciplinovanosti a nízké produktivity dokázal odskočit na rozdíl několika branek, který si zkušeně udržoval prakticky po celý druhý poločas. V této fázi utkání ukázala Třeboň proč je i nadále lepším týmem než my. Hrála zkušeně, dokázala podržet balón v útoku a nás poslat celkem snadno do oslabení, takže jsme prakticky celou první polovinu druhého poločasu hráli v pěti nebo čtyřech hráčích v poli. V této situaci nám moc nepomohli ani zbytečné průpovídky k rozhodčím. Zvýšenou aktivitou a nasazením se nám podařilo srovnat ještě myslím na 20:20. To už jsme ale opět šli do oslabení a Třeboň si už svůj náskok nenechala vzít.

Závěrem je třeba říct, že Třeboň vyhrála zaslouženě díky své větší herní vyzrálosti. Nám nezbývá než se z utkání poučit a napravit své zaváhání příští týden v Plzni, no a třeba to Třeboni vrátit v rámci druhého kola Českého poháru (28. 9.). Rád bych poděkoval divákům za hojnou účast na našem zápase a přes chladnější začátek i za skvělou podporu v tomto klání.