Muži A – remíza s lídrem ligy

TJ Lokomotiva České Budějovice – Sokol Libčice nad Vltavou

26:26 (14:13)

Minulou sobotu k nám k dalšímu ligovému utkání, zavítal tým Libčic, který byl toho času na prvním místě tabulky. Již před zápasem bylo vidět, že soupeř rozhodně nehodlá nic podcenit a přijel si pro své další vítězství. Libčice totiž přijeli takřka v plné sestavě.

Nám se, jakožto už tradičně, příliš nepovedl vstup do utkání a trochu nám trvalo, než jsme se rozkoukali. Libčice totiž praktikovali ze začátku utkání okamžité rychlé protiútoky, které se nám těžko bránili. V postupném útoku nám dělal problémy hráč č. 2, který vynikal výborným pohybem a přesnou střelbou. Myslím, že za první poločas nám dokázal dát hned 7 branek. Tuto hrozbu jsme poměrně úspěšně eliminovali nasazením osobní obrany právě na tohoto hráče a rychlé protiútoky soupeře časem též polevovali. V obraně jsme navíc dokázali přidat na důrazu a agresivitě. V útoku jsme byli poměrně efektivní a za první poločas se nám podařilo dát tolik gólů, kolik jich jindy tomuto soupeři dáme za celý zápas (minulou sezónu domácí utkání skončilo 12:18 v náš neprospěch). Tímto se nám podařilo utkání otočit a získat poločasové vedení o jeden gól.

Do druhého poločasu jsme opět nevstoupili zrovna pravou nohou a nástup soupeře jsme jen s obtížemi zachytávali. V útoku jsme dělali víc technických chyb, nedávali jsme jasné brankové příležitosti a dostali jsme pár laciných gólů. Na našich hráčích nebyla znát příliš velká vůle po vítězství. To se naštěstí zlomilo cca v polovině druhého poločasu. Soupeře jsme dotáhli a dokonce jsme se ujali vedení. Ke konci zápasu jsme ale našimi chybami nabídli Libčicím další možnost ujmout se vedení a toho Libčice využili. Minutu před koncem jsme dostali možnost přesilové hry. Při time-out jsme si řekli co hrát a naštěstí jsme svou šanci využili a zápas jsme dokázali zremizovat.

Bod z tohoto utkání je cenný, ale cennější je fakt, že dokážeme podávat konstantně dobré výkony a nyní bude možnost vzestupnou tendenci našich výkonů potvrdit proti soupeřů z dolní poloviny tabulky. První příležitostí bude hned další utkání na Loko Vršovice. Snad se nám podaří sejít v optimální sestavě a volno si udělají i hráči, kteří s námi ven moc necestují.