Bábovky zadupaly soupeřky do písku

Sokol Písek B – TJ Lokomotiva ČB

29:30 (18:17)

K dalšímu venkovnímu zápasu jsme tuto neděli vyrazily do nedalekého Písku. Jelikož je Písek naším velkým soupeřem, měly jsme za úkol se v zápase o vítězné body poprat a dát našim soupeřkám jasně najevo, že s Bábovkami není radno si zahrávat.

Do zápasu jsme vstoupily s chladnou hlavou a bez zbytečných obav. Útočná hra, doprovázena mnoha vydařenými signály, nám vycházela jak měla. Bohužel nám soupeřky v prvním poločase nastřílely spoustu zbytečných gólů z rychlých protiútoků a tím si nad námi udržovaly skoro celý poločas dvoubrankový rozdíl. První polovina zápasu skončila 17:18.

V druhém poločase jsme měly za úkol držet naši hru bez zbytečných chyb a ztrát míčů a zároveň si pohlídat rychlé písecké křídelnice. Druhou půli jsme pokračovaly s pěknou házenou a s velmi tvrdou obranou. Ke konci zápasu, kdy nám vyloučily dvě hráčky na dvouminutový trest, jsme dokázaly udržet vyrovnaný stav hry a to za velké pomoci Hanky v brance. V napínavé koncovce, kdy jsme se dostaly do jednobrankového vedení, jsme díky důsledné obraně, ale také dobře postavené brankové konstrukci, dosáhly vydřeného a zaslouženého vítězství 30:29.

Závěrem bych chtěla říci, že jsme všechny do zápasu daly co se dalo a úspěšně tím přispěly dalšími dvěma body do naší tabulky. Myslím, že nám toto vítězství ukázalo, že se dá hrát opravdu s každým a dodalo nám to chuť a sílu do dalších zápasů.

Na Bábovky se dále můžete těšit již tuto sobotu 6.4. kdy v domácím prostředí přivítáme od 15:30 soupeřky z Astry Praha.

Autor článku: Adriana Farková