Mladší dorostenci získali první dva body

1.HC Pardubice – TJ Loko České Budějovice

23:28 (14:10)

Sestava a střelci: Bajt, Louda – Bauer 9, Houška 6, Titl 4, Šimeček, Kadlec D, Bürger 2, Klimeš, Kadlec M., Mlejnek 1, Dvořák

Po třech kolech 2. ligy ml. dorostu jsme na tom byli s Pardubicemi stejně, bez bodu, snad jen lepší skóre ukazovalo drobnou papírovou výhodu. Zápas jsme nezačali vůbec dobře a naopak jsme dávali perníkářům prostor pro branky nechávali je postupně rozehrávat. Sice v polovině poločasu jsme prohrávali o branku 5:4, ale naše hra neslibovala obrat v zápase. V obraně jsme nechávali prosto pro střelce, a naopak v útoku jsme se nedokázali jednoduše prosadit, spíše jsme se utápěli v kličkách, které soupeř jednoduše vyřešil. Nechali jsme soupeře utéct o 4 branky, první poločas skončil 14:10.

Rady zkušených pomocníků z řad mužů Míši Kotvalda a Radka Mráze ukázali klukům směr. Postupně jsme snižovali náskok soupeře , zlepšili jsme obranu a začali více běhat v útoku. Výsledek se dostavil, v 10. minutě jsme stáhli stav na rozdíl jedné branky a postupně serií 6 branek v řadě jsme otočil stav na 19:23. Následovali branky na obou stranách, my si udržovali 3,  brankový rozdíl. V poslední minutě jsme ještě přidali 3 branky. Podařilo se to, na co jsme čekali, první vítězství 23:28 z pohledu domácích.

Ovšem s hrou moc spokojeni být nemůžeme. Moc chyb a nedůsledná obrana, individuální prosazování, tak se házená nehraje. Nicméně bojovnost se klukům, hlavně v druhém poločase vytknout nedá.