Starší žáci na domácí palubovce uhráli dvě skvělá vítězství

Čtyři body starších žáků Lokomotivy na domácí palubovce a pro diváky pěkná házená. To byla neděle  v Lokoaréně.

Loko Č. Budějovice – TJ Jiskra Třeboň

20:24 (9:15)

Střelci a sestava: Plachký – Bauer 10, Kadlec D., Novotný 3, Kadlec M. 2, Nepraš, Plášil 1, Petrů, Majer, Beneš, Szmaragowski, Caldr K., Unger

První utkání nám moc nevyšlo, resp. první poločas. Jiskry z Třeboně měli stále navrch. Stál jsme dotahovali dvoubrankový náskok soupeře. Sice v 10. minutě se nám podařilo vyrovnat na 6:6.Ale to bylo vše. Následovala série 3 a pak 4 branek hostů, prohrávali jsme o šest branek 8:14. Poločas 9:15 vypovídal o všem, nedokázali jsme odbránit a hlavně opět zrychlit přechod do útoku.

Druhý poločas již byl podstatně lepší. Na naší straně padalo již více branek, dařilo se nám lépe bránit a zpřesnit střelbu. Soupeř si stále udržoval odstup o 5 branek, nicméně hra se zlepšila. Nastříleli jsme 11 branek a dostali jen 9. Sice prohra, ale již se zablýsklo na lepší časy.

Spartak MAS Sezimovo Ústí – Loko Č. Budějovice

15:19 (8:9)

Střelci a sestava: Plachký – Kadlec D. 6, Bauer 4, Nepraš 3, Novotný, Plášil  2, Majer, Szmaragowski 1,  Kadlec M., Petrů, Beneš, Caldr K., Unger

Velice pěkné utkání proti Sezimovu Ústí. Kluci byli výborní v obraně, Dařilo se i ve střelbě.  Až do poloviny druhého poločasu opravdu vyrovnané utkání, Vedli jsme, nicméně Sezimáčtí stále dorovnávali. Poločas jsme zvládli o gól lépe 8:9.

V druhé půli jsme si postupně vytvářeli větší prostor pro střelbu a hlavně parádní obrana. Náš náskok pomalu narůstal. Výsledek o 5 branek 14:19 je velikým uspokojením a odměnou za výborný výkon.

Loko Č. Budějovice – ČZ HBC Strakonice

28:19 ( 12:16)

Střelci a sestava: Plachký – Kadlec D. 11, Bauer 5, Kadlec M 4, Petrů, Majer 2,  Nepraš, Novotný, Plášil, Szmaragowski 1, Beneš, Caldr K., Unger

První poločas byl obrazem trápení. Nebyli jsme schopni se vypořádat se dvěma střelci.Strakoničtí od začátku vedli a my jen přihlíželi strakonickému brankostroji. Poločas jsme prohráli o 4 branky.

Naštěstí jsme o přestávce na vše zapomněli a rozjeli budějovickou Lokomotivu. Za 8 minut 5 branek v síti soupeře a na naší jen jedna, to vše znamenalo vyrovnání. Pak už jen střelba na takřka jednu branku. Dovolile jsme strakonickým ještě dvě branky. Zato do hostující sítě jich napadal pěkný raneček. Vítězství 28:19 bylo opravdu zasloužené.