První jarní kolo mladší dorci

Lokomotiva České Budějovice – ELP Jablonec nad Lipou
21:26 (8:13)
Sestava a branky: Bajt – Klimeš 1, Šimeček 6, Kadlec D. 6, Ludvík, Kadlec M., Bürger 4, Titl, Bauer 4, Mlejnek, Chytil, Šustr

K prvnímu jarnímu utkání jsme nastoupili opět o jednoho hráče oslabeni (Marek Houška) a trenéra, soupeřem nám bylo družstvo ze severu Čech ELP Jablonec nad Nisou. Soupeř se v tabulce nachází o jedno patro výše, než jsme my.
Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a do 15 minuty jsme se soupeřem drželi krok, pak jsme změnili pár hráčů v sestavě a přestala se nám dařit hra. Do toho nastala kuriózní situace Filip Šustr, který nastoupil po dlouhé době k zápasu dostal dvě minuty za špatné střídaní, po uplynutí trestu byl na hřišti jeden útok a opět dvě minuty tentokráte za nesportovní chování (zahození míče), co k tomu dodat. Soupeř naši nedisciplinovanost plně využil a na nás padla deka. Úsek od 15–26 min. odskočil na hrozivý rozdíl 6:12. Poločas skončil 8:13.
O přestávce jsme se domluvili, jak budeme druhý poločas. Kluci dřeli, seč jim síly stačili, ale soupeře se nám nepodařilo přehrát. Velmi nadějný výsledek svítil na tabuli ve 20 minutě, kdy jsme soupeře přehrávali a stáhli jsme na 19:21 soupeř si bere time-out. Nabádáme s Davidem kluky, aby nepovolili. Bohužel dochází ke ztrátě dalšího hráče Davida Kadlece, který dostal opakovaně koňára na stejné místo a bolestivě odkulhal na střídačku a zápas pro něj skončil. Adekvátní náhrada za něj nebyla na hřiště přišel Vojta Chytil (starší žák prvním rokem). I přesto jsme se soupeřem drželi krok a škoda jen, že jsme se nevyhnuli zbytečným a školáckým chybám. Zápas sice prohráváme, ale druhý poločas byl zatím to nejlepší, co jsem u kluků viděl.
Ozdobou utkání byl výkon obou brankařů. Ještě bych chtěl vyzvednout výkony Pepíka Bürgera a Honzi Šimečka Tyto tři bych ohodnotil nejvyšší známkou. Ještě bych pochválil obranu ve druhém poločase, které šéfoval Petr Klimeš. Vím, koho bych rozhodně nepochválil a oni to ví také (doufám, že zaberete).

Co nám chybělo? Důrazná a přímočará hra spojek zakončena tvrdou střelou a opět nepřesnost v zakládání protiútoků.

No nic život jde dál a nás čeká 29.2.2020 od 13:00 zvučný tým HBC Jičín B. Tak nás přijďte podpořit.