Memoriál Karla Šulce

 

Mladší žačky 5.-7.5.23 vyrazily na memoriál Karla Šulce – turnaj v Plzni, který letos slavil 30.ročník.

 

Naším hlavním cílem bylo získat herní zkušenosti, dovednosti a trochu více se otrkat v herní činnosti. Na začátku turnaje jsme byly dosti nesmělé a bály se jít do kontaktu, do souboje. Podle toho vypadaly výsledky. Chyběla střelba, kontakt s hráčem, žádná vzájemná výpomoc, padaly nám míče a dělaly zbytečné chyby. Po zápase jsme si vysvětlily, proč jsme přijely na turnaj. Holky začaly více fungovat, šly do soubojů o každý míč, ale i střelecky se zlepšovaly. Jen ne a ne trefit branku. Na jedné straně jsme zamakaly a na druhé povolily. Každý zápas byl herně rozdílný, jak na vlnách. Nemohly jsme najít nějaké souznění a dovést zápas do výhry. Ve skupině holky skončily na 7. místě a šlo se bojovat o konečné umístění v turnaji – 25.-29. místo.

V této konečné části jsem nic už nenechaly náhodě. Holky začaly fungovat, tak jak jim bylo trenérkami řečeno a makaly po všech stránkách (herně i střelecky). Začaly se vzájemně podporovat, tvořit celek na hřišti, pomáhat si a to se projevovalo i na výsledcích. Tuto část jsme herně dotáhly do kladného vítězství a získaly 25.místo.

Co závěrem dodat – máme ještě hodně práce před sebou, ale chuť a odhodlání bylo u holek vidět. Zároveň jsou důležité i vzpomínky, zážitky, které se uchovávají v srdíčku každé hračky a jsou někdy více než samotná výhra. My doufáme, že zkušenosti z každého turnaje se v budoucnu určitě herně projeví.

Moc se nám líbil po turnaji názor hračky Moniky, který přikládám.

„Milé holčičky, moc vám děkuji za krásný a krásně strávený víkend. Výsledek byl nádherný a věřím že postupem času se dostaneme blíž k výhře. Jenom je škoda, že příští rok polovina z nás odchází do starších, ale i tak děkuji za krásné zápasy, víkend a super zábavu. A děkuji také trenérkám, že s námi jely a zařídily nám SUPER TURNAJ.