MLADŠÍ DORKY NA PHC 2024

Ohlédnutí za Pragáčem 2024

Sestava a střelkyně podle zápisů: Papanová, Černíková, Houšková 45, Cvetkovová 15, Čapková 13, Nevoralová 5, Horáková 4, Sedláčková 2, Kučerová B. 2, Němcová, Kučerová K., Šlajferčíková

Body ve skupině 3, skóre 72:102, zápasů 6, 2×15 minut

ZÁKLADNÍ SKUPINA:

TJ LOKO – WESTLANDIA 12:24

Na první zápas, i když jsme nemusely vstávat brzo, jsme dorazily myslím, že v dobré náladě. Holky se šly rozcvičovat a my zatím ladily taktiku. Obranu jsem vysunuly na devítku, řekly si, co budeme hrát a šly na to. Jenže jsme dost zaspaly. Soupeř hrál vytaženou obranu a my byly v koncích. Než jsem se rozkoukaly, tak jsme dost prohrávaly. A první poločas byl fuč. Time si nešlo vzít. O poločase jsme se snažily holky důrazně vyburcovat k lepšímu výkonu a upozornily je, že se hraje pouze 15 minut. Výkon týmu se zlepšil, ale na zvrácení výsledku to nestačilo.

JEKABPILS – TJ LOKO 26:12

Před druhým zápasem jsme měly dost dlouho pauzu na regeneraci a také na okouknutí soupeřek ve skupině. Řekli jsme si, že se zlepšíme, budeme bojovat a dáme do toho všechno. Bohužel opak byl pravdou, kdo tam byl, tak viděl, jak se může zápas odevzdat hned na začátku. Ani proměna sestavy nepomohla a my utrpěly další prohru.

TJ LOKO – HELLERUP IDROETS KLUB II 16:16

Na třetí zápas jsem přejížděly na Zelený pruh, cestou jsme to vzaly přes obchodní centrum Harfa, kde jsme poobědvaly a prošly krámy. I když už jsme byly trochu unavené z celého dne, holky se dokázaly vybičovat ke skvělému výkonu. Soupeř si myslel dvě minutky před koncem zápasu, že už má výhru v kapse. Ale naše holky bojovaly a získaly první bod do tabulky. Nádherný zápas, plný akcí, skvělých zákroků brankářek a sehranost týmu. Hurá, jedeme na večeři.

 

USV TU DRESDEN – TJ LOKO 26:13

Druhý den jsme na začátek měly soupeře, kterého jsme okoukly den předtím. Bohužel soupeř také viděl, že neumíme hrát na vytaženou obranu. A tak si od začátku šel jasně pro vítězství. My se zápasem protrápily, snaha naladit se na včerejší bojovnost vyšla vniveč. Opět prohráváme a dost nás to sráží. Naše skupina je totiž dost zamotaná a dá se hrát se všemi.

TJ LOKO – DHK PARDUBICE 17:10

Poslední zápas ve skupině. Naší povinností je vyhrát, ale víte, jak to bývá, mnohdy je to ještě těžší. Ovšem holky nenechaly nic náhodě a od začátku si šly za vítězstvím. V bráně holky zachytali, v útoku vycházely kombinace, obrana kompaktní. Moc pěkný zápas a skupinu zakončujeme s úsměvem na rtech. Další zápas nás čeká až v neděli, tak jedeme fandit starším žákům.

16FINÁLE skupiny B:

TJ LOKO – HMC RAAMSDONKSVEER 14:15

V neděli do zápasu vstupujeme s tím, že není co ztratit a my trenérky čekáme, s jakou se naše holky vyspaly. Po celou dobu zápasu byl stav vyrovnaný. Všechny hráčky na hřišti se snaží dát gól, a také se to daří i těm, které nejsou v základu. Tlačíme na soupeře, ale nedaří se nám dát ten vedoucí gól. Čas ubíhá velice rychle. Minutu před koncem se to konečně podaří, chybí pár sekund dokonce, soupeř rozehrává devítku a vteřinu před hvizdem dostáváme gól na 14:14. Co bude teď?! Holky nájezdy. Zděšení v očích holek, honem se rozhodnout kdo bude nájezd provádět, vysvětlit, jak to probíhá a jdeme na to. První dva nájezdy se nám nepovedly. Vyměňujeme brankářku, nájezd se daří. Soupeři však také. Další náš nájezd-tyčka. Soupeř má náskok, proto se zbytek nájezdů nedojíždí a my prohráváme. Mnoho slziček a otázek proč a kdyby, co se dalo dělat jinak.

 

Ale holky to je házená!!! Emoce, silné emoce. Jak jinak si budete pamatovat, že jste vypadly na Pragáči než tímto výkonem.

 

Celkově to byl úžasný zážitek, holky se dokážou proměnit ve lvice, které bojují a jsou skvěle sehrané, stejně tak jako projít zápasem bez obrany a bez jakékoliv přijaté dobře míněné rady od nás trenérek.

 

Holky DÍKY, že jsem s vámi mohly být!!! Jste skvělá parta, co ještě neumíme to potrénujeme, ale ukázaly jste, že když CHCETE, tak to UMÍTE.

 

Další pozitivum vidím v tom, že jsme přivezly všechny zdravé, i když maličko potlučené, unavené, ale zdravé.