Mladší dorostenky v prvním kole vítězně

TJ Lokomotiva České Budějovice – DHK Baník Most B

31:25 (15:10)

Úspěšné vykročení do soutěže 2. ligy se podařilo mladším dorostenkám na domácí půdě, kdy přivítaly dorosteny z Mostu. První branku sice vstřelily hosté z Mostu ve druhé minutě, ale to byl jediný okamžik, kdy domácí holky prohrávaly. Následovala skvělá šňůra 4 branek a tak jsme v 8 minutě vedly 4:1. Celý první poločas si naše dorostenky udržovaly dostatečný odstup o pět, šest branek.  Do šatny o poločase jsme odcházely s úžasným náskokem pěti branek 15:10.

Druhý poločas se velmi podobal tomu prvnímu. Holkám se dařila střelba, výborně bránily, a tak v polovině druhého poločasu jsme vedly o neuvěřitelných 10 branek 24:14. Poslední čtvrtině zápasu již bylo znát uvolnění, nechaly jsme soupeřky trochu nadechnout a dovolily snížit brankový rozdíl. Nicméně, zápas jsme si pohlídaly a zaslouženě získaly první důležité body.

Družstvo dorostenek posílila trojice starších žaček: Maruška Hošků jako druhá brankařka, Terka Kvěchů na křídle, Týnka Mašková na pivotu. Dále se zařadila do kádru loňská starší žačka Lucka Jílků a z Jindřichova Hradce nám vypomáhá Vanda Jandů. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za krásný kolektivní výkon a zasloužené vítezství.

Průběh zápasu a střelkyně branek:

TJ Loko České Budějovice – DHK Baník Most B 31:25 – Český svaz házené (handball.cz)