Drama až do konce

Astra Praha x Loko České Budějovice

27:24 (14:10)

Je neděle 13.12. a družstvo našich dorostenek spolu s týmem žen vyrážejí „novým“ lokobusem směr Praha na poslední zápas podzimní části sezóny. Oběma týmům budou soupeřem hráčky z Astry Praha. Dorostenky si chtějí v tomto zápase zpravit reputaci a zvednout sebevědomí.

Začátek utkání se nese ve vyrovnaném duchu a ve 4. minutě je stav 2:2. V této chvíli dochází ke zranění naší střední spojky Chasákové, naštěstí se ukazuje, že toto zranění není vážné, ale do prvního poločasu již nenastoupí. Naší rozladěnosti z tohoto incidentu využívají soupeřky a daří se jim odskočit o čtyři branky. Do konce prvního poločasu se nám tento náskok nedaří snížit, ale ani soupeřkám zvýšit –  velkou zásluhu na tom nese brankařka Scheichlová – a tak v poločase na světelné tabuli svítí stav 14:10.

Do druhého poločasu nastupujeme mnohem lépe a daří se nám pomalu, ale jistě snižovat náskok soupeřek. 4. minuta 15:12, 11. minuta 17:15 a začínalo se schylovat k dramatu. Děvčata na střídačce žila předváděnou házenou a hnala své spoluhráčky k ještě lepším výkonům. Začalo se přitvrzovat a pár spornými výroky pomohli soupeřkám i rozhodčí. Avšak tyto výroky nás ještě více nabudily a v dvacáté minutě bylo srovnáno 20:20. Bojovalo se o každý balon, hra se přesouvala z jedné poloviny na druhou a rozhodovala každá chyba. Bohužel tato chyba přišla z naší strany a soupeřkám se podařilo lehce odskočit. Času bylo do konce utkání velice málo a tak přišly pouze kosmetické úpravy stavu, který po šedesáti minutách byl 27:24. Prohru nesly dívky velice těžko a i několik slz se objevilo, ale takový sport prostě je – pár chyb rozhoduje celý zápas.

Hodnocení tohoto zápasu je mnohem jednodušší nežli ty předchozí. Na děvčatech bylo vidět, že předváděnou hru z minulých zápasů chtějí změnit a chtějí si dokázat, že na to mají. Do utkání se vnesla dravost a odhodlání, které se projevilo dotáhnutím výsledku v druhém poločase do smírčího stavu. Zápas to byl velice těžký, jelikož jsme po celou dobu dotahovali a nakonec rozhodlo několik chyb z prvního poločasu. Nemůžu jinak než všechny hráčky pochválit za nasazení, bojovnost a hlavně za brankový příděl od téměř každé z nich. Takovýmto způsobem kdybychom přistoupili k předchozím zápasům, mohli jsme spousty z nich vyhrát nebo aspoň zdramatizovat.

Další zápas proběhne až v jarní části sezóny, a tak mi nezbývá nic jiného než všem z Vás, kteří nás v průběhu sezóny podporovali, popřát Šťastné a veselé Vánoce a hodně zdraví a úspěchů do nového roku za celý tým starších dorostenek z Lokomotivy České Budějovice.

Sestavy a branky

Loko ČB: Haňková, Scheichlová – Steierová 3, Řezáčová 3, Chrástková 3, Dvořáková 3, Chasáková 3, Gottfriedová 3, Marešová 2, Farková 2, Tomášková 2, Šírková, Potůčková, Matoušová

Astra Praha: Švihnosová 6, Hejkalová 6, Charvátová 5, Richterová 4, Ferencová 2, Hrdličková 1, Klégrová 1, Martinovská 1, Líbalová 1,

ŽK: 1 : 0, Vyloučení: 0 : 3, Sedmičky: 4/4 : 1/4, Diváci: 22

Rozhodčí: Václavík, Vitner