Bojovný výkon celého týmu

vršovice

TJ Sokol Vršovice : TJ Lokomotiva ČB

22 : 24 (15:15)

Po dvoutýdenní přestávce jsme opět zavítali k mistrovskému utkání do Prahy a to na Vršovice, kterým jsme chtěli oplatit podzimní porážku.

Do utkání jsme nastoupili v neúplné sestavě, přesto jsme šli hrát s velkým odhodláním a jasnou taktikou.

Ovšem lépe do zápasu hned v úvodu vstoupily pražské hráčky po střele Říhové, my jsme srovnali až naší třetí střelou z druhé vlny Sašou Šírkovou ze spojky. Průběh dalších minut prvého poločasu byl kombinací nepěkné házené, kde převládaly urputné souboje obran na obou stranách a zákroky brankářek, s rychlou házenou a brankami. V desáté minutě vedly vršovické házenkářky 5:3, v 17´ 9:6 a ve 23. minutě svítilo na ukazateli 12:8.

Holky, ale posledních sedm minut zavřely vlastní brankoviště a dovolily soupeři vstřelit jen tři branky a co prošlo za jejich záda chytila výborně chytající Markéta Scheichlová. Děvčata to vyhecovalo a domácí tým nestíhal bránit. Postupně jsme náskok dotahovali až jsme šňůrou tří branek srovnali na 14:14 Luckou Potůčkovou, do konce poločasu padlo na každé straně ještě po jedné brance na poločasových 15:15.

Druhý poločas se už převážně hrála nepěkná až urputná házená, ale přesto jsme se ve 46´ trhli na 18:21, po gólech Terky Chasákové 2x a Ádi Farkové. Domácí se ještě pokoušeli zvrátit vedení na svoji stranu, ale výborně chytající Markéta byla proti a tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Chtěl bych pochválit celý tým za plné nasazení a bojovnost, i když jim musím vytknout žalostnou střelbu. Měli jsme možnost vyhrát větším brankovým rozdílem jenže mnoho našich střel v druhé polovině druhého poločasu skončilo na domácí brankářce, se kterou holky hrály vybíjenou.

Sestava a střelci:

TJ Lokomotiva: Scheichlová, Haňková – Marešová, Chrástková, Gottfriedová 5/1, Chasáková 9/5, Šírková 4, Farková 4, Potůčková 1, Tomášková, Matoušová 1.

TJ Sokol Vršovice: Šimečková 4/1, Dražanová 4

ŽK:  3:3, Vyloučení 2:2, Sedmičky 5/2 : 7/6, Diváci 52

Rozhodčí: Mošna P., Vaník V.