A zase ta Třeboň…

TJ Lokomotiva České Budějovice – Jiskra Třeboň

23 : 24 (11:13)

První zápas nového ročníků II. ligy jsme sehráli na domácí palubovce s týmem Třeboně. Tedy stejným soupeřem, který nás vyřadil minulý víkend ve II. kole Českého poháru. Celý týden jsme se na Třeboň poctivě připravovali a snažili jsme se poučit z minulé porážky. Naše snažení však bylo marné a prakticky jediné, co odlišovalo obě dvě střetnutí byla větší divácká návštěva na ligovém utkání a o něco lépe fungující obrana.

Do utkání jsme vstoupili velice špatně a brzy jsme prohrávali 3:8. To bylo zapříčiněno hlavně naším naprosto bezzubým útokem, se kterým si zkušený tým Třeboně snadno poradil. Postupem času se naše hra přeci jen zvedla a nám se podařilo korigovat až na poločasových 11:13. Výsledek pro nás mohl být ještě příznivější, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit vyloženou šanci a gól jsme naopak inkasovali.

Do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění a utkání jsme dokázali otočit. Prvních 20 minut druhého poločasu jsme vyhráli 9:3 a stav utkání byl náhle 20:16 pro nás. Vedení jsme bohužel nedokázali nadále navyšovat a naopak jsme začali ztrácet půdu pod nohama vinou neproměněných vyložených šanci a technických chyb. Naše vedení se tedy postupně vytrácelo, až jsme v poslední minutě prohrávali 22:23. Několik sekund před koncem se nám ještě podařilo vyrovnat, ale školáckou chybou jsme soupeři nabídli šanci ke vstřelení vítězné branky díky sedmimetrového hodu. Soupeř sedmičku s chladnou hlavou proměnil a Třeboň tedy vyhrála 24:23.

Co dodat… Náš tým bohužel v současnosti postrádá hráče, který/kteří by dokázali s přehledem dohrát posledních 10 minut zápasu a udržet vedení až do poslední minuty. To se bohužel nedá natrénovat, ale chce to zkušenosti, které i díky této prohře přibývají. Pozitivem je aktivní přístup zápasu a 100 % nasazení od všech zúčastněných hráčů.

V příštím ligovém utkání zavítáme na hřiště Košutky, kde se nám moc nedaří. Tak doufejme, že promarněné 2 body ze zápasu s Třeboní získáme právě na hřišti Košutky.