Bitva až dokonce

Lokomotiva České Budějovice – Sokol Kobylisy Bsokol uni
26:27 (11:14)

Branky a sestavy: Formánková, Scheichlová – Kolbová 5/1, Králová 5/1, Dolejšová 5, Hondlíková 4, Nováková 4, Korandová 3, Farková, Šírková, Řezáčová A., Řezáčová T., Klimešová, Chasáková

Prvnímu ligovému utkání se Sokolem Kobylisy, předcházel výprask v Českém Poháru od Tatranu Střešovice 20:28. Jako by tato skutečnost na nás zanechala následky. První poločas jsme sice odstartovali velmi dobře a střídali se soupeřem ve vedení v utkání. Pak však přišel úsek mezi 20 až 30 minutou a náš výpadek, který jsme nedokázali ani za použití Time–Outu zastavit – soupeř tento úsek vyhrál 8:3, což bylo pro další vývoj utkání rozhodující. Poločas prohráváme zcela zaslouženě 11:14.

V šatně jsme děvčatům důrazně vysvětlili, jaké chyby dělaly a jak si představujeme hru v druhém poločasu.

Děvčata vstoupila do druhé poloviny úplně vyměněné, zpřesnila obranu a rychlým přechodem do útoku dostala soupeře pod tlak a vývoj utkání se začal otáčet v náš prospěch. Bohužel jsme se opět dopustili zbytečných ztrát, které soupeř zkušeně trestal a tak se stalo, že na ukazateli dvě minuty před koncem svítil stav utkání 27:24. Už se zdálo, že je vše ztracené. Opak však byl pravdou. Jdeme do útoku, snižujeme na 25:27. Nezbývá než zariskovat začínáme hrát osobní obranu. Soupeř si neví rady a ztrácí míč. Opět snižujeme 26:27. Dokonce utkání zbývá dlouhých 40 sekund. Soupeř si bere Time–Out, což nám jde na ruku. Domlouváme se, že zariskujeme a vysuneme jednu hráčku. Soupeř ve zmatku ztrácí míč, jdeme do protiútoku. Bohužel se nám přechod nepovedl tak jak jsme si přáli. Prohráváme o branku.
Škoda, že takto nehrajeme po celý zápas.

Ještě se vrátím a trochu vám nastíním novou situaci u družstva žen.

Družstvo žen do nové sezóny doznalo zásadních změn. Po rozpadu starších dorostenek se kádr žen rozšířil na 25 hráček, trenérem se stal Zdeněk Jiránek, kterému bude jako asistentka pomáhat Monika Reitingerová a vše bude, jako vedoucí družstva zastřešovat Jan Reitinger.

• Petra Křížová

Příprava na novou sezónu odstartovala v polovině srpna. 20 srpna odjel tým na jednodenní soustředění do Borovan, na soustředění jsme se zaměřili převážně na získávání fyzické kondice. Při soustředění se nám zranila Vendula Scheichlová.

Celá příprava vyvrcholila turnajem v Jindřichově Hradci, kde se nám moc herně nedařilo, skončili jsme na předposledním místě. Na děvčatech byla znát herní ne rozehranost, přihrávky často končily v rukách soupeře. Střelba, ta vesměs nebyla žádná, spíš takové prudší přihrávky brankařkám. Vše mohlo být zapříčiněné také změnou celého herního systému, jelikož se nám rozpadl celý střed obrany i útoku. O ukončení kariéry Darči jsem psal v úvodu. Bohužel se do přípravy ještě nezapojily obě středové spojky Peťa Křížů (z pracovní důvodů) a Michaela Rybáková (po vleklém zranění). Štěpa Králová na střední spojce nemůže od táhnout celý zápas a tak na střed putovala Zuzka Hondlíků, aby nebylo všem Jobovým zprávám dost, odchází Jana Klimešová na operaci kolene a bude k dispozici až na jarní boje.

Nakonec jsme byli rádi z účasti na tomto turnaji, který nám odhalil naše nedostatky, na které se musíme zaměřit.

Sestava a střelci
Formánková, Haňková (pouze v sobotu), Poláčková (pouze v neděli) – Dolejšová 15, Farková 7, Hondlíková 16, Chrástková 1, Klimešová 2, Korandová (pouze v neděli) 1, Králová 5, Nováková 16, Pánková 7, Poláčková 7, Šírková 4

V rámci přípravy jsme sehráli přátelské tréninkové utkání s družstvem Házená JH. Celou přípravu jsme zakončili nezdárným účinkováním v zápase Českého poháru s Tatranem Střešovice.

Tatran Střešovice – Lokomotiva České Budějovice
28:20 (17:7)

Sestava a střelci: Formánková, Poláčková – Hondlíková 5, Kolbová 4/1, Nováková 4, Řezáčová T. 2, Dolejšová, Korandová 1, Farková 1, Šírková, Klimešová, Chasáková, Poláčková 2/1, Pánková 1, Gottfriedová.

Po úmorné cestě v parném zářijovém dnu, jsme jednoznačně vybouchli v prvním poločase. V druhém jsme snížili stav utkání na 4 branky, ale pak jsme opět chybovali a zaslouženě prohráli.