BÁBOVKY DOBYLY TACHOV

323_1TJ SLAVOJ TACHOV – LOKOMOTIVA ČB
25:32 (15:16)
Sestava a branky: Formánková – Dolejšová 7, Hondlíková 7, Nováková 5, Korandová 3, Kolbová 3, Farková 3, Pánková 2, Gottfriedová 1, Chrástková 1, Králová, Chasáková

Ligový los nás zavál na západ Čech do města Tachova.
Jak už to bývá zvykem, na utkání jsme vycestovali luxusním, klimatizovaným „Lokobusem“. FB_IMG_1479115692005

Hanse, který si šel po noční lehnout (na zadní sedadla), jsme museli odšornovat, byl celý zapadaný sněhem :-). Po pár kilometrech nás uklimbala bezpečná jízda řidiče Václava – půlka mančaftu upadla do spánku. Jelo, se cestou necestou zasněžená krajina se střídala s podzimní krajinou a my v pohodě dojíždíme do Tachova.

Do začátku zápasu zbývá mnoho času a tak jsem zavelel: „Jde se na procházku, protáhnout si kosti“. Prohlídli jsme si městské hradby, město a někteří ještě zámek.

Po procházce, jsme se začali svědomitě připravovat na zápas.
Družstvo z Tachova v minulém kole deklasovalo Ústí nad Labem o 12 branek a tak jsme měli ze soupeře obavy.
Děvčata jsme varovali, aby nezaspala začátek utkání, a dají si pozor na hráčku s číslem 99 (nejlepší střelkyně II. ligy – po zásluze). Do utkání jsme nevstoupili nějak oslnivě, první branku jsme vsítili ve třetí minutě. Naštěstí ani soupeř nebyl při střelecké chuti a tak se skóre zápasu přelévalo z jedné strany na druhou. V 10 minutě nás potkala slabá chvilka a soupeř otočil čtyřmi brankami stav utkání ve svůj prospěch, byl to náš naštěstí jediný výpadek v celém utkání. V čase 22:14 (13:11) jsme byli vývojem utkání donuceni si vzít první time-out, museli děvčata uklidnit a vysvětlilit jim, co od nich chceme za hru. Povedlo se, raketově otáčíme stav utkání na 13:15. Poločas zakončujeme nejtěsnější výhrou 15:16.
V šatně toho moc pokynů nepadlo, jen Hans nabádal děvčata ke zlepšení už tak dobré obrany a já ke zrychlení přechodu z obrany do útoku.

DSC_0613pro více fotek ze zápasu klini na fotku

Děvčata do druhé půle vlítla na soupeře nevídaným způsobem a prvních devět minut jsme vyhráli 8:1. Výborná obrana, famózní Hadice a nekompromisní zakončení rychlých přechodů, zkrátka snová desetiminutovka. Soupeře jsme viditelně překvapili a rozložili. Nutno podotknout, že i já jsem byl velmi mile překvapen (konečně hrajeme, co trénujeme). Náš náskok narostl až na 30:21 a na hřiště se dostala celá lavička (rozhodně nehrály špatně) a tak si Peťa Chrástků vstřelila svůj první gól (hodně drahý) za ženy. Mohlo být ještě veseleji, kdyby Evička dala se tří náskoků, alespoň jeden gól (snad příště). Konečně se ozývá závěrečný hvizd výborných rozhodčích pánů Dvořáka a Chmelíře. Je dobojováno, radost, oslavné kolečko a skupinové selfie v šatně.

Pak už jen nasedat a za svitu luny valíme k domovu.

IMG_20161113_162513Shrnutí:
– parádní výkon celého družstva 1 *
– skvělá práce realizačního týmu  🙂

Toto vítězství nás katapultovalo na druhé místo II. ligy, které budeme muset potvrdit v domácím utkání proti nevyzpytatelnému soupeři z Ústí nad Labem. Představíme se ve tradičním čase sobotním v hodině 15-té. Tak vypněte bednu, vezměte dvácu do kapsy a trádá za fandit bábovkám. My slibujeme, že se budeme prát jako lvi, abychom vám udělali radost.