Mikulášská nadílka od Bábovek

logoHazJHSmallLOKO ČB – Házená Jindřichův Hradec
39:21 (19:11)

Sestava a branky: Scheichlová, Formánková – Hondlíková 8, Kolbová 6, Dolejšová 5, Farková 3, Králová 3, Nováková 3, Korandová 3, Chasáková 2, Řezáčová 2, Matoušová 2, Oupicová 1, Poláčková 1

V posledním ligovém utkání na domácí palubovce jsme přivítali loňského účastníka I.ligy a našeho tréninkového partnera družstvo od Vajgaru, Házená Jindřichův Hradec .

Musím přiznat, že již dlouho jsem nebyl tak nervózní před zápasem jako dnes. Věřil jsem, že bychom mohli nad tímto družstvem vyhrát, naše výsledky tomu nasvědčovali.

Soupeři chyběly hráčky Jasanská, Jonová, které patří k nejlepším hráčkám soupeře, ale i přesto si myslím, že soupeři disponují kvalitním týmem, což dokazuje jejich postavení v tabulce soutěže.

My jsme dobře věděli, kde se ukrývá jejich síla v útoku a na to jsme hráčky upozorňovali. Přesto se nám nepovedlo tyto situace vždy eliminovat v prvním poločase a dostávali jsme laciné branky.

V první půli jsme myslím hodně soupeře zaskočili důraznou obranou a hlavně i změnou na brankařském postu na kterém netradičně od začátku chytala Markéta. Hanku jsme tentokráte i přes její skvělé výkony v předchozích zápasech obětovali, jelikož jí má soupeř dobře přečtenou z dřívějšího působení v tomto týmu. Od úvodních minut se hrálo vysoké tempo a hlavně se hrála házená a ne válená. Hra byla do poloviny prvního poločasu vyrovnaná, ale od druhé poloviny prvního poločasu pomalinku a jistě docházely soupeřkám síly, no a to byla voda na náš mlýn. Převzali jsme otěže zápasu a začali diktovat tempo hry a soupeř zkrátka nestačil. Za výborně organizovanou obranou skvěle chytala Maky a rychlé přechody nám dali křídla a soupeře jsme do přestávky zasypali jednou brankou za druhou. První poločas jsme luxusně vyhráli o osm branek – poměrem 19:11.

V přestávce jsme si řekli, že nejsme spokojeni s pokrýváním útočných akcí soupeře a je třeba zvýšit tempo hry na plné obrátky.

Druhý poločas byl už jen koncert děvčat, která si plně zasloužila ovace skoro vyprodané haly (dle mého odhadu určitě přes 100 diváků). Diváci a hlavně bubeníci obou táborů (za nás Pepa Vlažný s Karlem Řezáčů) vytvořili tomuto derby fantastickou férovou atmosféru zápasu. Vítězstvím v tomto zápase jsme si udrželi druhou příčku v lize, ale stali se i podzimními královnami Jihočeského kraje ve II. lize.

Dnes jste hrály ne jako bábovky, ale jako vítr z hor. Pochvala všem.

K poslednímu utkání již tradičně odjíždíme do Vršovic, kde se utkáme s Vršovickým B-týmem, tak kdo bych chtěl s námi odcestovat vánočním Lokobusem, ať se hlásí co nejdříve. Vstupenka je malý dárek.