Pragáč – mladší žáci

Sestava a střelci: Bajt, Völfl – Kojan 23, Kadlec 17, Houška 11,  Ludvík 7, Titl 6, Novotný 5, Szmaragowski 2, Plch 1, Koláček, Metelec, Nepraš

Velikonoční svátky jsme stejně jako loni strávili na turnaji v Praze. Dostali jsme nalosovanou skupinu MD12, kde jsme měli kluby ze Švédska, Litvy, Německa a z Čech. Hned v prvním zápase nás smáznul švédský Sävehof o parník 7:20. Pak jsme nastoupili proti místní Lokomotivě Vršovice a zápas vypadal nadějně. Dali jsme první branku, ale pak jsme již stále dotahovali. O jednu, dvě branky a tak  v poločase sice prohra 4:8. Stejně i v druhé půli, minutu před koncem o dvě, ale nakonec 12:15. V druhém poločase jsme se začali zlepšovat, ale pořád to nešlo dotáhnout. Třetí a poslední zápas prvního dne jsme sehráli s klubem z Vysočiny, Dolní Cerekev. Skvělý nástup, celý první poločas jsme vedli a nakonec jsme i vyhráli půli o jednu branku 8:7. I druhý poločas jsme ze začátku hráli pěkně, ale soupeř postupně přidával jednu branku za druhou. Ještě 4 minuty před koncem o jsme prohrávali o 3 branky. Závěrečná šňůra soupeře, ale znamenala konečnou prohru 13:19.

V sobotu ráno nás čekal vítěz celé skupiny a to Litevský Grifas. Začali jsme skvěle, ještě v 8. minutě jsme si drželi vedení. V 8. minutě soupeř srovnal na 5:5 a pak už Litevci postupně zvyšovali náskok. První půle prohra 5:10. Druhý poločas byl už v režii Litvy. Konečný výsledek 9:19 sice vypadá hrozivě, ale kluci se opravdu snažili. Poslední zápas ve skupině byl proti belgickému týmu HC Grifas. Konečně jsme se dočkali. Od začátku jsme byli lepším týmem a tak poločas 9:3 a konečný 15:7 byl zasloužený. Konečně jsme ochutnali pocit vítězství a nebylo naštěstí poslední.:-)

Pak přišlo nedělní play off. Opustili nás dva hráči Jirka Plch a David Metelec. Hned první zápas proti Dukle Praha II. Nejdřív respekt z jména, ale průběh byl úplně jiný. Celou dobu jsme vedli a to jsme si udrželi i dokonce a tak jsme přehráli Dukláky 9:5.

Konec v turnaji nám udělali hráči Sokola Ostravy. První poločas 2:5, Dobrá obrana, ale bez střelců branek. Druhý poločas tak též, tedy nakonec prohra 7:18.

Celkově musím kluky pochválit, postupně jsme se zlepšovali, škoda jen, že moc nedají na rady. máme pomalý nohy, musíme zlepšit střelbu a hlavně se přestat bát v útoku, jít do soupeře. Ale věřím, že se zlepšíme.