Muži A – letošní první ligové body

TJ Lokomotiva České Budějovice –  TJ Lokomotiva Plzeň

34:21 (17:14)

K dalšímu domácímu utkání jsme nastoupili proti, toho času druhému celku naší soutěže, Lokomotivě Plzeň. S tímto soupeřem se nám dlouhodobě příliš nedaří a naše vzájemná střetnutí povětšinou končí naším debaklem. Pohled na sestavu soupeře, s níž přicestoval do naší haly, však dával tušit, že tentokrát může být vše jinak. Hosté přijeli pouze s jedním hráčem na střídání a jedním náhradním gólmanem. Základní sestava byla ale i tak poměrně silná a na začátku zápasu nám poměrně dost zatápěla…

Vstup do utkání se nám hrubě nevyvedl. Začali jsme snad třemi technickými chybami, přihrávkami a obsazené spoluhráče a neproměňováním vyložených střeleckých příležitostí. Jako bych před sebou viděl fragmenty z utkání se Sezimákem. Tento náš zmar pokračoval až do stavu 7:10, kdy jsme se konečně zkonsolidovali a začali hrát svojí hru. Začala se nám dařit kombinace v útoku a rychlé přechody, s nimiž jsme vyrovnali na 10:10. Druhou polovinu prvního poločasu jsme tedy vyhráli 10:4 a celkově první poločas skončil naším vítězstvím o 3 branky.

O poločase zněly šatnou jasné instrukce. Hlavně nic nepodcenit a hrát ve stejném tempu jako před poločasovou přestávkou. Na soupeři byl znát citelný úbytek fyzických (možná i psychických) sil a tak i vstup do druhého poločasu byl v našem podání až netypicky povedený. Svůj náskok jsme nadále poměrně spolehlivě navyšovali a konec zápasu se dohrával už v celkem exhibičním tempu.

Všem zúčastněným patří dík za předvedený výkon a dodržení taktiky. Především v tom ohledu, že jsme se vyvarovali nějakých ukvapených individuálních akcí a hráli jsme kolektivně, čímž jsme obranu soupeře snadno překonávali. Naopak v naší obraně nezvykle dobře fungovalo předávání pivota a bránění střeleckých spojek. Jen tak dál…