Bábovky si daly dárek k MDŽ

TJ SOKOL VRŠOVICE B – LOKOMOTIVA ČB
25:32 (10:14)
Sestava a branky: Formánková, Buriánková – Homolová, Steierová 1, Čadová, Poláčková 4, Mašková 2, Rusfelová 2, Farková 1, Dolejšová 7, Chasáková 5, Hondlíková 8, Korandová 2
(myslím si, že branky jsou dost zmatečně napsané, ale hlavní je vítězství)

Z důvodu začínajících prázdnin v okrese ČB a odjezdu dívek na lyže jsme byli nuceni požádat soupeře o předehrávku zápasu, soupeř nám vyhověl za to mu děkujeme.
Ze soupeře jsem měl popravdě obavy jeho poslední výsledky, postavení v tabulce (na pátém místě před námi) a náš nechvalný výkon v zápase s Jindřichovým Hradcem mi k tomu dávaly příčiny k pochybnostem.
K zápasu, který se hrál ve 20:00 hod. jsme přijeli posíleni o Hanku Mašků na spojce. Po dlouhý debatách s Hansem jsme postavili úplně novou, která se nám vyplatila. Zleva na křídle začala Lucka P., levou spojku tradičně Anička, střed Hanka, na pravou spojku se postavila Terka a na pravé křídlo se vrátila Zuzka, pivot Janča.
začali jsme opět s výbornou obranou a v pohodě jsme ve třetí minutě vedli 3:0, a mohlo být i lépe, ale opět ta naše koncovka. Soupeře jsme zavalili lavinou rychlých protiútoků a soupeř evidentně nestíhal ve 27 minutě svítil stav utkání 14:7, ale výpadek v posledních minutách soupeř využil ke snížení na poločasových 10:14.
Do druhého poločasu jsme opět vstoupili ve velké snaze soupeři utéci a rozhodnout zápas , což se nám do jisté míry dařilo, jen malé zaváhání mezi 5 – 11 minutou druhého poločasu nás přibrzdilo. Pak jsme se nakonec uklidnili a sérií rychlých protiútoků jsme se soupeři vzdálili až na rozdíl deseti branek ve 52 minutě 19:29 a to již na hřišti běhala skoro celá lavička. Bohužel jsme zase nasekali mnoho chyb vinou nervozity a hlavně podcenění závěru utkání. Soupeř bojoval celý zápas, ale tentokráte na nás nestačil a tak jsme mu odvedli podzimní porážku. V brance se brankařky podělili stejným dílem o čas strávený na hřišti. Pěkný kolektivní výkon celého týmu a tak si děvčata dala hezký dárek k MDŽ.

Po zápasové hodnocení hráček:
Zuzka Hondlíková:

“ Soupeř byl na tom před zápasem bodově stejně, očekávala jsem vyrovnané utkání, ale soupeři jsme v prvním poločase utekli o sedm branek, ale pak jsme přestali hrát to co nám vycházelo, včetně rychlých protiútoků, soupeř stav utkání koncem poločasu korigoval. Druhý dobře začali a ke konci zbytečně polevily a soupeř snížil náš 10 brankováý rozdíl. Je dobré, že si zahrála všechna děvčata.“

Lucka Poláčková
„V zápase jsme nastoupily proti Vršovicím B, které mají bilanci posledních zápasů dobrou, tak jsem se trochu obávala, že se o výhru potrápíme a hodně nadřeme, proto jsem byla velmi překvapená, že i přes dost neproměněných golových šancí, jsme si rychle udělaly bezpečný gólový náskok. Obrana nám fungovala dobře, soupeř hrál většinou to stejné a snažil se prosazovat převážně přes střed a přes pivota, k jejich smůle, jim ale nedávala moc šancí Janča, které výborně pomáha

ly naše spojky. V útoku jsme dávaly rychlé góly, na začátku poločasů nebyla ani osobka na Aničku, takže v útoku to fungovalo podstatně lépe, než když byla později hlídaná. Celkově si myslím, že jsme tempo v zápase udávaly my a náskok jsme si bezpečně držely a pomalu ho navyšovaly. Ke konci druhého poločas jsme si výsledek trochu pokazily, když nám v útoku vše padalo z ruky, nevycházelo nic podle představ a v obraně soupeři vycházely signály, které hrály v podstatě celý zápas. Naštěstí jsme náskok udržet zvládly a z Prahy si vezeme zasloužené 2 body..“