Muži A: Potvrzení herní pohody

TJ Lokomotiva České Budějovice – TJ Sokol Žďár nad Sázavou

35:27 (17:15)

V dalším domácím utkání jsme se střetli s jedním z favoritů celé soutěže a adeptem na postup do prví ligy – Žďárem nad Sázavou (rezervou extraligového Nového Veselí). Soupeř přijel v plném počtu a bylo jasné, že utkání s námi rozhodně nepodcenil.

Do utkání jsme vstoupili tentokrát vcelku povedeně a soupeře jsme nenechali odskočit na větší brankový rozdíl. Naopak jsme se iniciativy chopili my a větší část prvního poločasu jsme byli v jedno či dvoubrankovém vedení. V obraně nám dělal problémy dobrý pohyb soupeře a jeho šikovné spojky, jejichž technika střelby měla vysoké parametry. Soupeře se nám ale podařilo přehrávat na jeho obranné polovině a tak z prvního poločasu byla docela přestřelka. Skončil totiž naším vedením 17:15.

Do poločasu druhého jsme příliš povedeně nevstoupili a soupeři jsme dovolili vyrovnat na 17:17. To však bylo naposled, kdy nám soupeř působil větší problémy. Naší zlepšenou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme postupně navyšovali naše vedení. Soupeř navíc vinou své nedisciplinovanosti hrál poměrně výrazně oslaben cca v polovině druhého poločasu a tím bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Nám se totiž v tomto úseku podařilo odskočit na rozdíl nějakých 5 až 6 gólů. Dělali jsme sice zbytečné chyby, ty však soupeř chybami vlastními buď odmítl potrestat nebo šance likvidoval výborně chytající Zbyňa.

Podařilo se nám prodloužit naší neporazitelnost již na 6 utkání, což je na naše poměry nadstandard a doufejme, že formu potvrdíme i příští týden v Plzni. V tomto utkání je třeba ocenit bojovnost a nasazení celého týmu. Předvedli jsme mnohem lepší výkon než v předchozích dvou utkáních. Pevně věřím, že i diváci (kterých přišel relativně velký počet) byli s předvedenou hrou spokojeni a do naší „arény“ si najdou cestu i příště.