Prague Handball Cup 2018 – Starší žáci

Lokomotiva vyrazila na Pragáč se třemi družstvy: mladší žáci, starší žáci a starší žačky. Starší žáci se po roční pauze sešli v téměř stejné sestavě jako před dvěma lety, kdy byli na tomto turnaji poprvé. Ovšem tenkrát v kategorii mladší žáci.

V kategorii starších žáků bylo 18 skupin po 6 družstvech.

TJ Lokomotiva České Budějovice – HK Ankaret II (Švédsko)

13:17 (8:8)

V pátek 30, března jsme nastoupili hned k prvnímu utkání programu v 8:15. Do utkání jsme nastoupili skvěle. V prvních minutách jsme vedli 2:1, pak soupeř ze Švédska otočil a mi dotahovali jednobrankové manko. V páté a šesté minutě nám soupeř utekl na 4:7. Následoval zas náš obrat na 8:7, nicméně poločas skončil nerozhodně 8:8. Začátek druhé půle byl opět náš. Nejprve jsme vedli 9:8, pak ještě 10:9. Pak zas švédové otočili na 10:12. Ještě tento stav jsme stihli dotáhnou 8 minut před koncem na 12:12. Ve 27. minutě jsme prohrávali 13:14, ale pak vlastními chybami a netrpělivostí jsme přišli o možné první body, protože soupeř stihnul ještě 3x skórovat, ale mi již ne. Výborné první utkání, bohužel bez bodů.

Branky: Joza 6, Kojan 5, Klimeš, Titl 1.

KØGE HÅNDBOLD II (Dánsko) – TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

12:17 (6:10)

Druhé páteční utkání bylo v celku v pohodě a v naší režii. Postupně jsme zvyšovali náskok a mohli prostřídat všechny hráče.

Branky: Joza 10, Steier 4, Titl, Ludvík, Kojan 1

TJ Lokomotiva České Budějovice – TV 1877 LAUF (Německo)

18:13 (9:7)

Poslední utkání prvního dne bylo opět naše. Začalo cca s hodinovým spožděním kolem 21. hodiny. První branku vstřelil ve 2. minutě soupeř z Německa, ale to bylo jediné vedení, které Lauf měl. Rychlou bankou jsme srovnali a následně postupně zvyšovali vedení. Sice soupeř občas vystrčil drápky, nicméně jsme si nenechali utkání vzít. Poločas 9:7 a konečný výsledek 18:13, to bylo parádní zakončení prvního dne. Škoda prvního zápasu.

Branky: Joza 6, Steier 5, Kojan 4, Ludvík 3,

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE – KADETTEN SCHAFFHAUSEN I (Švýcarsko)

3:21 (0:12)

V sobotu jsme nastoupili do 4. utkání ve skupině proti kadetům ze Švýcarska. Výsledek hovoří za vše. Vítěz naší skupiny nám nedal šanci. Dokonce odehrát poločas bez branky je opravdu alarmující. Nicméně po neúspěšných střelcích sedmimetrových hodů, jsme našli úspěšného exekutora. Matese Bajta, který v posledních vteřinách skoroval ze sedmičky.

Branky: Joza 2, Bajt 1

HCB RHC KARVINÁ B – TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE

22:6 (13:4)

K poslednímu utkání ve skupině jsme nastoupili proti druhému zástupci z Čech, který byl v naší skupině – B-čko Karviné. I tady bylo jasné, kdo umí házenou lépe. V prvním poločase jsme vstřelili 4 branky a ve druhém 2. S tím se vyhrát nedá. Škoda, protože stav mohl být lepší, ale na hráčích se podepsala únava, ale hlavně nechuť vyhrávat a dát do boje vše. Snad se to naučíme:-).

8:21 (4:10)

I když soupeř vstřelil hned v úvodu 3 branky, podařilo se nám do poloviny poločasu stáhnout na rozdíl jedné branky 4:5. Ale to bylo poslední kontakt se soupeřem. Opět se ukázala slabina družstva nechtít dávat branky. Sklopili jsme hlavu a přestali bojovat. Toho soupeř využil a postupně zvyšoval náskok až na konečný výsledek 8:21.

Tím jsme ukončili putování po Prag Handball Cupu 2018. Uvidíme, jak příští rok.

Branky: Joza 3, Steier 2, Klimeš, Houška, Ludvík 1