Muži A – další domácí výhra

TJ Lokomotiva České Budějovice – 1. HC Pardubice

33:22 (17:9)

V minulém kole našeho ligového snažení nás čekal soupeř z Pardubic. S Pardubicemi jsme moc zápasů neodehráli, a tak bylo otázkou jaký protivník nás vůbec čeká.

Vstup do utkání s Pardubicemi se nám příliš nepovedl. Sice jsme hned od začátku vedli 1:0, ale tento stav byl na skóre vinou našich nepřesností v útočné fázi hry celých 5 minut. Naštěstí naše obrana fungovala velice dobře a každé zaváhání v útoku dokázala bez problémů napravit. Nedařil se nám zejména přechod do rychlého, který končil buď naší technickou chybou nebo neproměněním vyložené šance. V postupné útoku vázla kombinační hra, kterou nahrazovala snaha o individuální průniky. Cca po 10 minutách prvního poločasu jsme ale hru zpřesnili a vše začalo šlapat, jak má. Díky našem zlepšení jsme poločas vyhráli o 8 gólů.

Začátek druhého poločasu se nesl v duchu konce poločasu prvního. Obrana i nadále fungovala velice dobře a v útoku se nám dařilo navyšovat skóre díky pěkné kombinační hře. Rapidní zhoršení předváděného výkonu přišlo cca 10 minut před koncem zápasu. Tou dobou jsme vedli myslím o nějakých cca 15 gólů. Najednou přišli hloupé chyby, uspěchaná střelba, diskuze s rozhodčími a spoluhráči apod. Touto herní pasáží jsme si bohužel zápas trochu pokazili, ale i tak jsme vyhráli o 11 gólu, což rozhodně není k zahození.

Závěrem je třeba pochválit hlavně obranu včetně výkonu brankáře, protože právě tyto dva aspekty byly hlavním stavebním kamenem našeho vítězství. V útoku se dařilo hlavně Potokovi.