Důležitá výhra Bábovek nad Turnovem

TJ Lokomotiva ČB – Turnov

28:23 (9:11)

V sobotních odpoledních hodinách dorazil do naší haly nepříjemný soupeř z Turnova, který nás dokázal velice potrápit.

Poučeny z předchozích nezdarů jsme přípravy na zápas nepodcenily a všechny jsme si přivezly boty na hru. Předzápasové taktické pokyny zněly jasně – hodně nalepit balón, rychle na ně vlítnout a trefovat zařízení.

První minuta zápasu vyšla přesně podle našich a trenérových představ. Ubránily jsme zahajovací útok Turnova a hned z následujícího protiútoku skórovaly. Náskok se nám však nepodařilo dále navyšovat. Několik promarněných šancí, výborných zákroků turnovské brankářky a také částečná selektivní slepota pánů ve žlutém, nás uvrhla do letargie. Soupeřky neváhaly využít nabízené šance, během krátké doby otočily skóre zápasu a odskočily až o čtyři branky. Do konce první půle se nám nepříznivý vývoj zápasu podařilo částečně korigovat, přesto jsme, po třicáté minutě, opouštěly hřiště za stavu 9:11.

Poločasová debata s trenérem měla rozhodně větší „koule“ než naše představení na palubovce a verbální masáž vyšperkovaná několika nepublikovatelnými výrazy nám zvedla nejen tlak, ale i výkon.

Na začátku druhé půle jsme dvakrát rychle skórovaly a srovnaly krok se soupeřkami. Ty se však ještě nehodlaly vzdát a dvě slepené branky jim opět zajistily dvougólové vedení. Nicméně Bábovky z Lokotky neznají bolest ani únavu, takže jsme přitopily pod kotlem a od 36. minuty převzaly otěže zápasu. Soupeřky v těchto chvílích pouze zmateně sledovaly naší výbornou kombinační hru a rychlé přechody do útoku a my se během pár minut dostaly do vedení. Několik vynikajících zákroků gólmanek na obou stranách hřiště, a také výborně postavené tyče soupeřovy branky, udržovaly nás i početné obecenstvo ještě chvíli v napětí. Minimálně jednogólové vedení jsme si již ale nenechaly sebrat a konec zápasu byl plně v naší režii. Palubovku jsme opouštěly s prvními jarními body ☺.

Příští týden nás hostí matička Praha a 16.3. se na vás zase budeme těšit v Loko aréně, kde přivítáme Ústí nad Labem.

Autor článku: Michaela Žáková