Jihočeský pohár starších žáků

Již tradičně vyrážejí první lednovou neděli starší žáci na Jihočeský pohár, tentokrát pořádaný v Jindřichově Hradci. Poháru ze zúčastnilo 10 družstev chlapců a 6 družstev dívek. Chlapci byli rozděleny do dvou skupin po 5 týmech, děvčata měly pouze jednu skupinu se 6 týmy. Hrál se vždy jeden poločas o délce 25 minut.

Celkově turnaj v kategorii chlapců vyhrálo družstvo HC Zlín, ovšem ve finále se utkal s plzeňským Talentem, kde krom 2 starších hráčů, hráli samí mladší žáci. Zlín zvítězil pouze o dvě branky!!! Na třetím místě HG Linz „A“.

V kategorii dívek zvítězily domácí hráčky Jindřichova Hradce, následovaly holky ze Strakonic a na 3. místě DHC Slávia Praha.

Protože v kategorii starších žáků nemáme stálého brankáře, půjčili jsme si od mladších žáků Aleše Plachkého. Náročného úkolu se zhostil skvěle. Dále jsme si půjčili do týmu Pepu Bürgera, protože Třeboň nepostavila družstvo žáků. Pepa byl velkým přínosem do našeho družstva.

Sestava starších žáků: Plachký – Plášil, Maršán, Beneš, Kadlec D, Kadlec M, Bürger, Szmaragowski, Chytil, Nepraš, Kukla, Mlejnek, Caldr

V sobotu hned po ránu jsme nastoupili k prvnímu utkání proti:

Loko České Budějovice – HC Zlín

6:13

Branky: Kadlec D, Bürger 2, Kadlec M, Plášil 1

Na úvod jsme dostali nejsilnějšího soupeře, celkového vítěze turnaje. Utkání, ač výsledek tomu nenasvědčuje, jsme nesehráli špatně, Více jak polovinu utkání jsme drželi krok. Ale v druhé části byla znát fyzická převaha soupeře. Naše chyby soupeř okamžitě trestal.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti tradičnímu účastníkovi poháru z Rakouska

Loko České Budějovice – HG Linz „A“

10:19

Branky: Kadlec D 3, Bürger, Mlejnek 2, Kukla, Nepraš, Plášil 1

Toto utkání mělo obdobný průběh jako první soupeř z Lince byl rychlejší a dynamičtější. Drželi jsme se v kontaktu se soupeřem opět první půli utkání, ale pak chybami a ztrátami balonů jsme dali soupeři možnosti rychlých brejků a tím i k jednoduchým brankám. Nám se nedařilo přes pevnou obranu procházet.

Poslední utkání našeho sobotního programu bylo

Loko České Budějovice – Loko Louny

10:8

Branky: Kadlec D, Bürger 3, Kadlec M. 2, Szmaragowski, Nepraš 1

Konečně se nám podařilo zvítězit. Od začátku utkání jsme stále vedli, výborně jsme bránili a nedovolili soupeři střílet jak z dálky, tak procházet do prostoru brankoviště. Velice pěkný vydařený zápas.

V neděli ráno jsme se pustil do souboje o konečné umístění v tabulce, otázka zda budeme 3. či 4.

Loko České Budějovice – TJ Jiskra Zruč

13:14

Branky: Kadlec D, 4, Bürger 3, Plášil 2, Kadlec M.,  Nepraš, Kukla, Mlejnek 1

Ač prohra o jednu branku, jednoznačně nejlepší utkání turnaje, výborné nasazení, tah na branku, výborná obrana. Od začátku jsme vedli, bohužel v poslední dvou minutách soupeř vyrovnal a navíc přidal ještě vítěznou branku. My již nedokázali korigovat stav utkání.

Poslední utkání bylo o celkové umístění a to boj o 7. místo. Nastoupili jsme proti komu jinému než

Loko České Budějovice – HBC Strakonice  1921

12:9

Branky: Chytil 3, Bürger, Nepraš 2, Plášil, Kadlec D, Mlejnek, Szmaragowski, Kukla 1

Utkání jsme zvládli, podařilo se nám vyhrát, ovšem cesta byla trnitá. Nejprve jsme vedli, začátek 3:0, ale pak jsme vypustili a strakoničtí dotáhli, opět se nám podařilo otrhnout se o dvě branky, soupeř opět dotahoval. Ale v závěru jsme přesvědčili a vyhráli poslední zápas a tím přivezli 7. místo.

/data/1/b/1bff2acf-6ad1-40de-bb92-38bb453f4c57/hazenacb.cz/www/wp content/uploads/2020/01/DSC 1310