Mladší žáci – začátek sezóny

Soutěžní ročník 2022/2023 se hraje opět turnajovým systémem. K prvnímu turnaji jsme vyrazili do Sezimova Ústí. Těšili jsme se na první utkání a chtěli zúročit kvalitní letní přípravu ze soustředění. Nově v této sezóně je povinný obranný systém 3-3.

Jelikož se pro nás jednalo o naprostou novinku, vyrazili jsme s mírným předstihem, abychom okoukali, jak ho praktikují soupeři. Do týmu se již začlenili i mladší hráči a nováčci, kteří začnou sbírat své první zkušenosti ve vyšší kategorii. Bohužel jsme vinou nemocí a zranění nemohli odjet v kompletní sestavě. Bylo nás tak málo, že jsme museli přibrat i hráče mini žáků.

TJ ČZ HBC Strakonice 1921 – TJ Loko České Budějovice      13 : 15

Na úvod nás čekal silný tým ze Strakonic.  Nabádali jsme k rychlému přechodu do útoku a pozorné obraně. V začátku utkání se nám to dařilo, po pár minutách jsme vedli 0:5. V ten moment došlo k útlumu. Asi už si všichni mysleli, že je po zápase. Přestali jsme hrát rychle a čekali, že se soupeř porazí sám. Ten nás naopak začal dotahovat a v poločase již vedl o jeden gól. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a ve vedení se střídali oba týmy. Výhru jsme urvali až v samotném závěru. Statistika zápasu

TJ Loko České Budějovice – Jiskra Třeboň            8 : 17

K druhému utkání jsme nastoupili ihned po skončení prvního zápasu. Na našich hráčích to bylo trochu znát, ale drželi jsme krok se soupeřem celý první poločas, který skončil 6:6. Třeboň se prezentovala velice rychlou házenou a asi nejlépe zvládnutým systémem obrany 3-3. Na začátku druhého poločasu bylo vidět, že už hráči nemají síly držet krok a soupeř nám začal ujíždět. V ten moment se na hřiště dostala i širší lavička, jelikož soupeře jsme již nemohli zastavit.
Statistika zápasu

Spartak MAS Sezimovo Ústí B – TJ Loko České Budějovice           6 : 19

Utkání jsme začali v nejsilnější sestavě, i když se jednalo o B tým Sezimova Ústí. Nechtěli jsme je podcenit a způsobit si komplikace hned na začátku. V páté minutě jsme vedli 0:5 a to byl signál ke střídání. Větší porci času dostali hlavně mladší hráči, kteří se začali prosazovat i gólově. Pro některé to byly první zápasy v životě. Celkově jsme si došli pro pohodlné vítězství. Statistika zápasu

Spartak MAS Sezimovo Ústí A – TJ Loko České Budějovice           14 : 14

Na závěr nás čekalo domácí Áčko. Začátek zápasu byl otřesný, udělali jsme hodně technických chyb a nedokázali proměňovat ani největší šance. Dlouho to vypadalo na fotbalový výsledek. Již po šesti minutách jsme si museli vzít time-out a hráče trochu probudit. To se bohužel nepodařilo a až do konce poločasu jsme předváděli matný výkon. Na začátku druhého poločasu došlo k oživení a začali jsme soupeře stahovat. Všichni do toho dali poslední zbytky sil. Poprvé do vedení jsme šli 4 minuty před koncem. Museli jsme si vzít time-out, jelikož už byla vidět značná únava. Závěr zápasu jsme se snažili dohrát hlavně pozorně v obraně, i když soupeř efektivně využíval šikovné levoruké křídlo na pravé straně. K útoku velel hlavně Kuba, jehož fyzický fond je nevyčerpatelný. Utkání skončilo spravedlivou remízou. Statistika zápasu

Na konec bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedenou hru a rodičům za celodenní podporu. Speciální poděkování patří řidičům, kteří nás na zápas dopravili.