Mladší dorost – První moravská loupež

Sokol Juliánov – TJ Lokomotiva České Budějovice
23:40 (12:21)

O uplynulém víkendu jsme absolvovali první z výjezdů do okolí moravské metropole. Výlet to není nikterak krátký, ale kluci se s dlouhým přesunem popasovali velice dobře a od začátku zápasu bylo jasné kdo bude pánem na hřišti.

Vstup do zápasu byl na jedničku. V 9. minutě jsme vedli 7:0 a to zejména díky velmi dobře fungující obraně a spolehlivě chytajícímu Alešovi. Díky těmto dvěma faktorům se nám dařilo vyrážet k rychlým útokům a tím relativně snadno skórovat. Postupem času rychlých útoků ubývalo, ale nám se dařilo i na postavenou obranu. Kluci používali naučené herní kombinace, případně využili své lepší individuální schopnosti oproti soupeři a své vedení nadále navyšovali. Ve 20. minutě to bylo nějakých 8:19. V tuto chvíli se trochu snížila naše produktivita a přišlo pár chyb. Skóre tedy od této chvíle do konce poločasu stagnovalo a nakonec jsme poločas vyhráli v poměru 21:12.
Při vstupu do druhého poločasu jsme se nenechali ukolébat a i nadále se nám dařilo zápas kontrolovat. V 10. minutě 2. poločasu jsme vedli už o 13 gólů. Vinou míchání sestavy se vytrácely naučené herní kombinace a na významu nabývalo individualistické řešení situací. To však v tomto zápase ničemu nevadilo. Kluci mohli upustit uzdu své kreativitě a když se něco nepovedlo, tak nás to nestálo zápas… Zápas skončil 40:23 v náš prospěch a tím jsme si zpravili chuť po mizérii z minulého týdne.
Co říct závěrem. Největší pokrok vidím v mnohem menším počtu technických chyb oproti minulému zápasu – jen tak dál. Stále je o něco horší zakončení vyložených brankových příležitostí, než bych si představoval a přechod do rychlého protiútoku také musí doznat značného zlepšení, máme-li uspět proti kvalitnějším týmům. Klukům patří velké poděkování za odmakaný zápas. Zvláštní dík zaslouží starší žákům, kteří nás pro tento výjezd doplnili a byli platnými členy týmu a samozřejmě fanouškům, kteří nás po celý zápas neúnavně podporovali.