Mladší dorost – že by blýskání na lepší časy?

TJ Lokomotiva České Budějovice – SK Kuřim
37:26 (19:14)

Tuto sobotu na naši palubovku v rámci dalšího ligového zápolení zavítala Kuřim. Naším jasným úkolem bylo zabojovat o první domácí vítězství v této sezóně a odpoutat se ode dna tabulky naší soutěže.

Vstup do zápasu z naší strany nebyl úplně špatný. Prvních 20 minut jsme sice výsledkově tahali za kratší konec, celou dobu jsme byli mínus jeden až dva góly, ale naše hra nevypadala vůbec špatně. Největší problém nám dělaly střely soupeře z nějakých 10 až 11 metrů, které soupeřovy spojky až nadstandardně úspěšně proměňovaly. Bylo však jasné, že takovou přesnost si s narůstající únavou nemohu udržet. Na nás bylo hrát trpělivě svoji hru a čekat až soupeřům začne docházet šťáva. To se po prvních cca 20 minutách začalo dít. Naše obrana fungovala poměrně solidně a za posledních 10 minut zápasu jsme dostali pouze 1 gól. Nám vycházely jak herní kombinace, tak rychlý přechod do protiútoku. Oproti minulému utkání jsme zvládli vyprodukovat jen minimum technických chyb a proměňování vyložených šancí nám tentokrát nedělalo takové problémy. Výsledkem toho všeho bylo naše poločasové vedení 19:14.

Vývoj utkání jasně naznačoval, že jediné, co nás může připravit o výhru, by byl náš vlastní herní kolaps. Ten naštěstí nenastal a kluci bez velkých nervů kráčeli vstříc první domácí výhře v probíhající sezóně. Průběh zápasu dal možnost do utkání zapojit celou lavičku a dát prostor i méně vytěžovaným jedincům. Zápas nakonec skončil naším vítězstvím o 11 gólů a kluci tak zaslouženě po celkem dlouhé době zakusili onen hřejivý pocit po vítězném zápase.

Co dodat závěrem? Je vidět, že když je tým v plné sestavě a plní taktické pokyny, tak s přehledem dokáže porážet i týmy z vyšších pater tabulky, než se právě pohybujeme my. Nezbývá tedy, než si přát, abychom k zápasům v tomto složení nastupovali co možná nejčastěji. Teď je naším prvořadým úkolem vyhrát nadcházející zápas v Hustopečích, který je zároveň posledním v této polovině soutěže a při jeho zvládnutí se udržíme ve středu tabulky, což by byl dobrý základ pro další ligová klání v jarní části sezóny.