V souboji Lokomotiv byly Budějovice jednoznačně lepší

Lokomotiva Vršovice – TJ Loko České Budějovice
16:28 (9:9)

Derby Lokomotiv z Vršovic a Budějovic se tentokrát odehrálo na neutrální půdě v Úvalech u Prahy, z důvodu výstavby nové haly ve Vršovicích. „Domácí“ dorostenci se ujali vedení hned v prvním útoku.

Následovalo naše vyrovnání a v tomto duchu se odehrál celý první poločas, kdy se nám nepodařilo přejít do vedení, ale stále jsme dorovnávali jedno až dvou brankový rozdíl. Nedařila se střelba, nedařilo se nám přesně zamířit střelu do branky a v lepším případě jsme trefovali brankáře. V závěru poločasu se nám ovšem vydařili dva rychlé protiútoky a tak nejprve David Kadlec snížil o jednu branku a o minutu později Martin Kadlec srovnal stav na nerozhodných 9:9.

Do druhého poločasu jsme ovšem vstoupili s velkou parádou Filip Šustr během 4 minut zajistil vedení 10:14 a pak už se nám dařilo jen a jen zvyšovat náskok přesnou střelbou, rychlými útoky a výbornou obranou. Obrana je tentokrát naší slnou stránkou a ne nadarmo máme v tabulce nejnižší počet vstřelených branek. Soupeř za dvacet minut druhého poločasu dokázal vstřelit 3 branky a během celého druhého poločasu měl 7 vstřelených branek. Nutno vyzdvihnout výkony Matyáše Bajta, který svými úžasnými zákroky pomáhá držet nízký počet obdržených branek.  Nám se podařilo 19-ti brankami během druhého poločasu uzavřít skóre na vítězných 16:28.

Za vítězstvím stojí výborný kolektivní výkon všech dorostenců se skvělou obranou, výborným brankářem a zlepšenou střelbou v druhém poločasu.

Statistika a průběh utkání:

Lokomotiva Vršovice – TJ Loko České Budějovice 16:28 – Český svaz házené (handball.cz)