Prohra ve Strakonicích

TJ ČZ HBC STRAKONICE 1921- TJ LOKO Č. BUDĚJOVICE
31:16 (17:7)

Sestava a střelci: Papanová, Houšková 11, Zimmelová 2, Kučerová 1, Čapková 1, Němcová 1, Hečková, Šlajferčíková, Poláková

Na další zápas sezóny jsme vyrazili do Strakonic. Bohužel už dopředu jsme věděli, že budeme dost oslabeni, proto jsme oslovili Barču z mladších žaček, zda nám pomůže.

Zápas jsme začali dobře, dvakrát skórovala Markéta. Strakonické holky na nás nastavily vytaženou obranu a my už od začátku věděli, že nás góly budou stát hodně sil. Do půlky prvního poločasu jsme dokázali držet krok. Pak přišla šňůra několika ztrát balónů, neproměněných šancí a už jsme prohrávali 15:7. Nepomohl ani time, ani výměna postů v sestavě. První poločas skončil 17:7.

O pauze jsme si naordinovali hlavně odpočinek, nabrání sil a vybízení holek k individuálnějšímu průniku na bránu a zlepšení obrany.

Soupeřky využily své převahy a hned od začátku druhého poločasu na nás vlétly s rychlejší házenou, efektivnější střelbou a hlavně skvěle bránící vytaženou obranou, proti které jsme my nenašli odpověď. Na našich stranách síly ubývaly, střelba byla ještě méně častá a jakýkoliv kontakt s obranou nás hodně bolel. Konec poločasu už se dohrál v klidném tempu, a na obou stranách byly vidět pěkné akce.

Co říct závěrem: Myslím, že výsledek neodpovídá výkonu družstva. Holky zvedněte hlavu, příště nás bude víc, zabojujem a bude líp!

Další zápas nás čeká 22.4. v Jindřichově Hradci v pravé poledne. Ještě předtím Pragáč, kam se moc těšíme.