Utrpěné vítězství

LOKOMOTIVA ČB – SOKOL ÚVALY
25:23 (11:12)

K dalšímu ligovému zápasu jsme nastoupili na domácí palubovce proti týmu Sokol Úvaly. Téměř plná lavička domácích, prořídlá sestava soupeře a tribuna zaplněna fanoušky lačnících po kvalitní házené, dávala naději na kvalitní zápas s jasnou převahou týmu Lokomotivy. Jak již bývá naším zvykem v této sezoně, zápas jsme si protrpěli až do výhry.

První minuty hry naznačili celkový průběh zápasu. Ohromné množství technických chyb, potence v zakončování útočných šancí, nedůraz v obranné fázi hry, nepřistupování k hráčům soupeře v naší devítce. To vše vyústilo v poločasovou prohru 11:12 s úspěšností střelby kolem 30%!

Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že pokud zlepšíme proměňování vyložených šancí, zdůrazníme obranu a budeme hrát více týmově, obraz 2. poločasu bude jistě pro diváka i pro hráče příjemnější. Bohužel přestávková slova se nepřetavila v činy a my jsme zdárně pokračovali v podobném herním duchu i v druhém poločase. Konec zápasu jsme si naštěstí nenechali utéct a tak 2 body zůstaly doma.

Závěrem bych chtěl poděkovat našim věrným fanouškům za podporu i když herní kvalita v posledních zápasech mírně pokulhává. Musíme se pokusit začít hrát více týmově, zrychlit přechod do útoku, nezmatkovat a řešit věci konstruktivněji, vždyť věk už na to většina týmu máme. K dalšímu zápasu nastoupíme k jihočeskému derby v sobotu od 19 hodin na hřišti Strakonic a pokusíme se přivést body domů.

autor: Řezáč Karel