Muži A – jihočeské derby

HBC JVP Strakonice 1921 B – TJ Lokomotiva České Budějovice

32:30 (17:16)

O uplynulém víkendu jsme vyrazili na první z výjezdů v rámci našeho letošního ligového snažení. Výjezd to nebyl nikterak dlouhý, avšak o to těžší soupeř nás čekal. Strakonice jsou dlouhodobě nejlepším jihočeským celkem v mužské házené a své kvality má tudíž i jejich záložní tým doplněný o hráče nastupující v extralize.

Vstup do zápasu jsme neměli špatný. Naše obrana sice moc dobře nereagovala na dobrý pohyb a chytrou hru soupeřových spojek, v útoku se nám, ale dařilo odpovídat na obdržené góly. Celý první poločas jsme tedy Strakonice dotahovali. Největší rozdíl ve skóre byly 2 góly v náš neprospěch. Naší největší bolestí bylo to, že po vystřídání našich nejzkušenějších hráčů se rozpadl náš herní systém a nastala čirá improvizace, která neměla moc šanci na úspěch proti zkušené strakonické obraně. Naproti tomu i když Strakonice prostřídali, svůj koncept dokázali stále dodržovat. Výsledek prvního poločasu však nebyl nikterak hrozivý a na světelné tabuli svítilo skóre 17:16 pro Strakonice.

Prvních 10 minut druhého poločasu bylo skóre stále vyrovnané. My jsme buď náskok Strakonic smazali nebo jsme byli maximálně – 1 gól. Pak byl ovšem jeden z našich hráčů vyloučen a oslabení jsme prohráli 3:0, což najednou změnilo stav na 23:19 v náš neprospěch. Strakonice si získané vedení hájili až do nějaké 20. minuty druhého poločasu, kdy se nám během 3 minut podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Naši hráči však už neměli na větší zdramatizování sil a Strakonice svou zkušeností vedení uhájili. Konečný výsledek zápasu byl tedy 32:30 pro Strakonice.

Co dodat závěrem. Ve Strakonicích se nebude nikomu snadno vyhrávat, a tak ztráta těchto bodů není tak bolavá. Je třeba se z utrpěné porážky oklepat a vyhrát v příštím kole na domácí půdě, kde nás ovšem nečeká o nic lehčí soupeř. Přijede totiž záložní tým Plzně, která je dlouhodobě špičkou v tuzemské házené.

Tak neváhejte a přijďte nás podpořit v sobotu 23.9. od 17:00 hod do naší haly. Domácích zápasů v podzimní části moc mít nebudeme, tak svou šanci nepromarněte 🙂

Víc informací pro milovníky statistik pod následujícím odkazem:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-jvc/detail/zapas/9165e6df-e8ea-4397-b683-98a534fb3cfb